Aicina ziedot viedierīces kara skartajiem Ukrainas reģioniem

Latvijas uzņēmumus un iedzīvotājus aicina iesaistīties iniciatīvā "Klēpjdatori Ukrainai", ziedojot viedierīces ukraiņu medicīnas jomas darbiniekiem, valsts iestādēm, pedagogiem un skolēniem Ukrainā, aģentūrai LETA pavēstīja iniciatīvas rīkotāji.

Iniciatīvas "Klēpjdatori Ukrainai" mērķis ir savākt klēpjdatorus, viedtālruņus un planšetdatorus, lai piegādātu tos skolu, slimnīcu un valsts pārvaldes iestāžu vajadzībām kara visvairāk skartajos Ukrainas reģionos.

Biedrības "Tavi draugi" pārstāvji norāda, ka ikviens var ziedot Ukrainas iedzīvotājiem jaunu vai lietotu klēpjdatoru, viedtālruni vai planšeti labā darba kārtībā. Biedrība īpaši vēršas pie uzņēmumiem, norādot, ka "mainot savu darbinieku viedierīces uz jaunākām, jūs varat iedot tām otro elpu. Jūsu ziedojums ļaus Ukrainas slimnīcām strādāt, bērniem turpināt mācīties, bet valsts institūcijām - nodrošināt iedzīvotājiem svarīgākos pakalpojumus".

Viedierīču savākšanas centri izveidoti daudzās Eiropas Savienības (ES) valstīs, un Latvijā to īsteno biedrība "Tavi draugi" sadarbībā ar ES aģentūru Latvijā - "BEREC atbalsta aģentūru". Iniciatīvu kopīgi organizē Eiropas Komisija, Ukrainas Digitālās pārveides ministrija un organizācija "DigitalEurope".

Latvijā uzņēmumi un privātpersonas tiek aicināti nogādāt viedierīces biedrības "Tavi draugi" Ventspils ielas noliktavā laikā no pirmdienas līdz sestdienai no plkst.10 līdz 18.

Būtiski, lai viedierīces būtu darba kārtībā - labi jādarbojas gan baterijai, gan skārienjūtīgajam ekrānam, gan tastatūrai. Biedrības pārstāvji aicina pirms viedierīču ziedošanas izdzēst no tām visu personīgo informāciju.


Foto: Freepik; ilustratīvs