Aicina piedalīties miermīlīgā tautas vienotības gājienā

20.maijā Rīgā notiks miermīlīgs tautas vienotības gājiens par pārmaiņām Latvijā “Par atbrīvošanos no padomju mantojuma”. Pulcēšanās plkst. 18.00 pie Brīvības pieminekļa, tālāk gājiens līdz Okupācijas piemineklim.

“Tautas gara, mugurkaula, pašapziņas stiprināšanai veltītajā tautas saietā 2022.gada 20.maijā, mēs paužam nostāju par 9.maija svinību pasākumiem pie Latvijas okupantu, Krievijas karaspēka piemiņas vietām un atbrīvošanos no padomju laika ideoloģiskā mantojuma: pieminekļiem un piemiņas zīmēm. Nekad ļaunums netriumfē tik pārliecinoši kā tad, kad labi cilvēki dara NEKO. Tad darīsim visu, lai Latvija būtu valsts, kas balstās Eiropas vērtībās un kopj savu unikālo identitāti! Aicinām visus Latvijas patriotus, arī tos, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda, bet kuri ciena latviskās vērtības, 20.maijā plkst.18.00 pie Brīvības pieminekļa, lai dotos kopīgā gājienā līdz Okupācijas piemineklim, kur parkā mūs uzrunās Latvijas patrioti un sabiedrībā zināmas personas. Muzikālo artavu sniegs folkloras kopas, Latvijas kori, Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņi, Igo, Viktors Zemgals, grupas “Dzelzs vilks” un “Pērkons”. Pasākums paredzēts līdz plkst. 20.30, to vadīs Intars Rešetins un Ralfs Eilands,” informē gājiena organizatori.

Cilvēki arī aicināti atbalstīt iniciatīvu par Okupācijas varas pieminekli un piemiņas zīmju demontāžu, ar padomju funkcionāriem saistīto ielu, laukumu un skvēru nosaukumu nomaiņu, kā arī Latvijas valstij nelojālu personu izraidīšanu no valsts un Latvijas pilsonības atņemšanu. Trešā iniciatīva ir aicinājums steidzamā kārtā izstrādāt likumu, kas aizliedz kandidēt valsts, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ieņemt ierēdņu amatus un amatus valsts un pašvaldību institūcijās un to struktūrvienībās personām, kuras atbalsta Krievijas īstenoto agresiju pret Ukrainu (t.sk. Krievijas īstenoto Krimas aneksiju), Krievijas varas institūciju un amatpersonu naidīgos izteikumus un propagandu. Par visām trim iniciatīvām iespējams nobalsot platformā “Mana balss”.