Agrāk tiesātu pedofilu aiztur par septiņu mazgadīgu zēnu seksuālu izmantošanu

Valsts policija par septiņu mazgadīgu zēnu seksuālu izmantošanu aizturējusi agrāk par līdzīgiem noziegumiem tiesātu vīrieti.

Aprīļa sākumā Valsts policijā tika saņemta informācija no Valsts probācijas dienesta un kādas skolas sociālā pedagoga par vīrieti, kurš, iespējams, ir seksuāli izmantojis mazgadīgas personas.

Policisti noskaidroja, ka minētais vīrietis pēdējo divu gadu garumā kontaktējās un veica noziedzīgas darbības attiecībā pret mazgadīgiem zēniem vecumā no deviņiem līdz 14 gadiem, neskatoties uz to, ka tobrīd kādu laiku viņš atradās probācijas uzraudzībā un viņam bija liegts kontaktēties ar nepilngadīgām personām.

Vīrietis bērnus lielākoties uzrunāja brīdī, kad viņi atpūtās pie karjera Jūrmalā. Sākotnēji aizdomās turētais aicināja zēnus pie sevis uz mājām, piedāvāja spēlēt datorspēles, kopīgi skatīties "Youtube". Iegūstot viņu uzticību, vīrietis īstenoja savus noziedzīgos nodomus - izmantoja bērnus savu seksuālo vajadzību apmierināšanai.

Policijas rīcībā ir informācija par septiņām iesaistītām nepilngadīgām personām, no kurām kriminālprocesā oficiāli par cietušām šobrīd atzītas trīs personas un ar pārējām četrām tiek veiktas procesuālās darbības, pēc kā viņas arī visdrīzāk tiks atzītas par cietušām.Tāpat likumsargi noskaidroja, ka aizdomās turētais vīrietis sākotnēji iepazinās ar trim nepilngadīgiem zēniem, kuri pēc tam paši atrada un pie iespējamā vainīgā veda citus zēnus, pret kuriem viņš veica seksuālu vardarbību un netiklas darbības. Ja kāds no zēniem nevēlējās iesaistīties un izpildīt vīrieša vēlmes, viņš tika uzpirkts ar dažādām lietām, tostarp naudu.

10.maijā policija aizturēja 1979.gadā dzimušo vīrieti, kurš jau iepriekš ir tiesāts par līdzīgiem noziegumiem, par kuriem ir izcietis sodu. Pie vīrieša dzīvesvietā Jūrmalā tika veikta kratīšana, kuras laikā atrasti un izņemti dažādi datu nesēji. 11.maijā tiesa aizturētajam vīrietim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.


Foto: Freepik