Aglonā tūkstošiem cilvēku aizlūdz par mieru pasaulē

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā ik gadu ir lielākais un nozīmīgākais katoļticīgo notikums. Šajā reizē galvenā uzmanība Tautas krustaceļā un Svētajās misēs bija veltīta karam Ukrainā. Par mieru pasaulē lūgšanās vienojās vairāki tūkstoši cilvēku. Līdzās kopīgiem nodomiem katram bija arī personīgas pārdomas, pārdzīvojumi un gaidas, kas mudināja tieši šajā laikā doties uz Aglonu.

Pateicības par ģimeņu kopā būšanu, lūgumi stiprināt veselību, vēlme kaut ko mainīt ikdienā – tā ir vien maza daļa nodomu, ar ko cilvēki no visas pasaules ierodas Aglonā. “Man gribējās šodien kaut nelielu ceļa gabalu paiet kājām uz Aglonu. Izkāpu no mašīnas, skatos – iet Svētceļnieku grupa ar dziesmām, ar to latgaliešu valodu, ko es ikdienā praktiski vairs nedzirdu, tikai tik, cik ar bērniem sarunājos. Tās atmiņas un tāda svētku sajūta man ir,” pauž svētku apmeklētāja no Vācijas Aija.

Aija šobrīd ar ģimeni dzīvo Vācijā. Tieši Aglonā viņa satika savu vīru, kurš šurp arī bija devies svētceļojumā. “Pirms 21 gada satikāmies tieši šeit, netālu no krusta, kur mēs esam. Tā ir mums ļoti īpaša diena, jo tas ir jubilārs. Mēs vienmēr atceramies to īpašo dienu, kad pirmo reizi šeit tikāmies.”

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā rit piecu dienu garumā. Šajā reizē Tautas krustaceļa lūgšanas bija veltītas kara nopostītajai Ukrainai.

Aglonas bazilika ir Latvijas katolicisma centrs un pasaules nozīmes svētvieta. Svētku laikā un arī ārpus tiem katrs šurp nāk arī ar kādu savu nodomu. Piemēram, Inga, Ogres iedzīvotāja, pašlaik atgūstas no negadījuma ar motociklu, tieši Tautas krustceļu apmeklēja pirmo reizi. “Kaut ko es daru varbūt tādu, kas nav pareizi, skatoties uz mani tagad. Mēģināt saprast to iekšējo savu sajūtu, ko tādu daru, varbūt pārdomāt savu dzīvi, kas jādara, ko atlikt maliņā, kaut kur nevajag skriet. Mēģinu atrast sevi šodien.”

Katoļticīgo svētki Aglonā noslēdzās šodien ar galveno Svēto misi. Lai arī svētkus varēja apmeklēt bez ierobežojumiem, bazilikas laukums nebija pārpildīts. Kopumā gan teju visas nedēļas garumā baziliku apmeklēja un lūgšanās piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku.


#SIF_MAF2022