Ādažu poligonā sāksies militārās mācības "Iron Spear 2022"

No šodienas līdz 16.novembrim Ādažu poligonā notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadītās militārās mācības "Iron Spear 2022", kurās 34 komandas no 13 NATO dalībvalstīm uguns spēka demonstrācijā stiprinās bruņoto spēku vienību mobilitāti un sadarbību, aģentūru LETA informēja Nacionālie bruņotie spēki.

Mācību mērķis ir NATO dalībvalstu integrācija uzdevumu izpildē un NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu vienotības demonstrēšana.

Mācībās "Iron Spear 2022" piedalīsies tanku un kājnieku kaujas mašīnu apkalpes no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigādes.

Komandas pārstāvēs bruņoto spēku pārstāvji no ASV, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Kanādas, Latvijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Slovākijas un Spānijas.

Savukārt 15.novembrī norisināsies spēka demonstrācija gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā.

Mācības stiprinās NATO dalībvalstu mobilitāti un kaujas grupu sadarbību visā Baltijas reģionā un Polijā, īpašu uzmanību pievēršot NATO kolektīvai aizsardzībai un atturēšanai pret jebkādu potenciālu agresiju.

Jau ziņots, ka 2016.gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.


Foto: srž. Ēriks Kukutis, Aizsardzības ministrija