Ādažos un Carnikavā izveido jaunus bērnudārzus

Pirmais aprīlis daudziem ādažniekiem bija ilgi gaidīts. Šodien viņi pirmoreiz devās uz savu jauno bērnudārzu. Pirmskolas izglītības iestāde gan nav būvēta no jauna. Vieta simts mazajiem bērniem vienā no Ādažu vidusskolas korpusiem radusies, kad pagājušajā mācību gadā uz jauno skolu pārcēlās sākumskolas audzēkņi. Sākotnēji pedagogi visai skeptiski esot raudzījušies uz šādu ideju, tomēr tagad domas mainījušās. Lielākais gandarījums esot par to, ka visām grupiņām izdevies atrast darbiniekus.

Ādažu vidusskolas direktora vietniece Solvita Vasiļevska saka: “Mums ir ļoti spēcīgas pirmskolas izglītības iestādes - gan privātās, gan pašvaldības. Es domāju, ka arī šī izglītības iestāde būs ļoti konkurētspējīga un laba, bet, vai tas būs pietiekami? Grūti pateikt, visticamāk, ka nē.”

Apkopotā informācija liecina, ka pašreiz rindā uz bērnudārzu Ādažu novadā ir 542 bērni. No tiem 502 apmeklē privātās pirmskolas iestādes vai saņem aukles pakalpojumus, tomēr vairums tieši finansiālo ieguvumu dēļ, vēloties vietu pašvaldības bērnudārzā.

“Grūtāk ir ar bērniem, kas ir līdz piecu gadu vecumam, jo, piemēram, mazulīšu grupiņas ir tikai dažas, un tajās mēs varam pa visiem bērnudārziem kopā, uzņemt kādus septiņdesmit bērnus, kas ir puse no tā, kas būtu nepieciešams,” saka Ādažu novada izglītības darba un jaunatnes lietu speciāliste Ināra Briede.

Arī Carnikavas novadā, kas jau pēc pāris mēnešiem iekļausies jaunajā Ādažu novadā, kādreizējā internātpamatskola ''Piejūra'' pārtapusi par bērnudārzu ar vietām divsimt bērniem. Mazuļi to varēšot sākt apmeklēt maija sākumā. Tomēr arī vienpadsmit grupu papildinājums rindu uz pašvaldības pirmskolas izglītības iestādi nelikvidēšot pavisam.

Aija Kalvāne, Carnikavas novada Izglītības nodaļas vadītāja, pauž: “Pašlaik teiksim, ka rindā paliks ap sešdesmit bērnu, no kuriem daļa ir tādi, kuriem dārziņš, iespējams, nemaz nav vajadzīgs. Es teiktu, ka tā rinda, pat, ja tā paliek, ir ļoti neliela, salīdzinot ar to, ko mēs saprotam ar rindu uz pirmskolas izglītības iestādēm.”

Pašlaik gan daudz neskaidrību vēl esot par to, kā rindas tiks veidotas pēc ATR, kad Ādaži un Carnikava atkal būs vienā novadā. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, Ādažos gadā piedzimst ap 150 mazuļiem, kas ir uz pusi vairāk nekā Carnikavā. Tomēr jau tagad esot skaidrs, ka, lai vismaz tehniski apmierinātu pieprasījumu, jau tuvākajos gados būšot nepieciešami vēl divi jauni bērnudārzi.