Aculiecinieks ReTV stāsta par traģēdiju Kramatorskas stacijā

8. aprīlī Krievijas karaspēks raidīja raķetes Kramatorskas dzelzceļa stacijai. Tajā atradās tūkstošiem cilvēku, kur evakuējās Luganskas un Doneckas iedzīvotāji. Aculiecinieks ReTV stāsta par traģēdiju.

Raķešu uzlidojuma laikā stacijā atradās 4000 cilvēku. Šī gaisa trieciena dēļ bojā gājuši vairāk nekā 50 cilvēki, pieci no viņiem bija bērni. Gandrīz 100 iedzīvotāji cietuši un ir kritiskā stāvoklī. “Raķete ar uzrakstu “par bērniem”. Kā vēlāk atklājās, ar tekstu zemāk “par bērniem Donbasā” atradās 50 metrus no stacijas. Redzējām degošu automašīnu, kas eksplodēja trieciena radīto šķembu dēļ. Personīgās mantas, somas - tas viss mētājās uz perona, asins peļķēs. Haoss, cilvēki bēga atpakaļ iekšā stacijas telpās, līķi, 10 līķi pa gabaliem maisos – vienkārši kāju, roku daļas. Šausmas,” stāsta Vjačeslavs Zaporožecs, brīvprātīgais, “Dzīvības glābšanas centra” dibinātājs.

Stacijā uzreiz atrada aptuveni 40 cilvēku līķus. Svarīgākais uzdevums bija izglābt izdzīvojušos. Pusotras stundas laikā visus evakuēja, 110 nogādāja slimnīcā. “Oficiāli 58, bet mirušo skaitu vēl precizēs. Es domāju, ka būs nedaudz vairāk. Ir piecgadīga bērna līķis, nav vecāku, droši vien gāja bojā, ja jau neviens nav meklējis. Ļoti daudz bērnu ir guvuši traumas. Stasam ir roku un kāju vaļēji lūzumi, kas ir ļoti bīstami. Ārsti lika kopā kaulus, taču pēc tam sākas atmirušo audu nekroze un seko amputācija. Vladam šķemba pilnībā nošķēla dibena vaigus,” saka Vjačeslavs Zaporožecs.

Par to, kā Vlads cieta, ReTV stāsta viņa māte, kura bija kopā ar dēlu traģiskajā dienā. “Pusi dibena nošķēla, vēl ļoti daudz lausku viscaur kājās. Labās kājas ikra apakšdaļā milzīga šķemba. Kad es pieskrēju pie viņa, šķembas rēgojās visur no ķermeņa. Turpat blakus bija pieci ķermeņi, pieci līķi. Tālāk pie veikaliņa meitenīte, kurai ap 15 gadiem, pusaudze. Viņai kājas bija pilnīgi saplosītas.”

Vjačeslavs uzskata, ka šis bija plānots Krievijas armijas uzbrukums, Krievijas spēki gaidījuši ļaužu pulcēšanos, lai varētu izšaut raķeti. “Bija ziņotājs, kurš redzēja, ka cilvēki pulcējas pie perona. Tur bija daudz cilvēku, deva komandu palaist. Raķete izlidoja pulksten 11.30, nosēdās 11.40, 11.45 apmēram. Paldies Dievam, ka viņi kļūdījās par 50 metriem. Ja viņi būtu trāpījuši uz perona, tad… Tad būtu 100% trāpījums. Tās ir kasešu bumbas, kas rada ievainojumus ar šķembām. Proti, tās nav radītas, lai uzreiz nogalinātu, bet - lai varētu vēl nopratināt. Vēl vienu reizi pārliecinājos, ka tas ir terorakts.”


Foto: AFP/SCANPIX