A. Elksniņš sniedz paskaidrojumu VARAM, vainīgs nejūtas

Pēc ReTV Ziņu dienesta saceltā skandāla, ka Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) apmeklējis Baltkrievijas ģenerālkonsulāta rīkotu pasākumu, atbildīgais ministrs līdz šai dienai pieprasījis paskaidrojumu par rīcību. Šodien tas publiskots. “Saskaņas” politiķis nesaskata nekādu pārkāpumu tajā, ka viņš un citi domes politiķi viesojušies pieņemšanā. 

Elksniņš domes mājas lapā publiskojis savu paskaidrojumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai - tajā minēts, ka viņš neko nav pārkāpis. “Ministra paskaidrojuma pieprasījuma tekstā nav norādīti konkrēti tiesību akti (panti vai punkti), ko es šajā situācijā būtu pārkāpis, un vēstule satur vienīgi vispārēju atsauci uz ANO rezolūciju un Saeimas paziņojumu par Krievijas agresijas pret Ukrainu nosodījumu, kā arī Baltkrievijas iesaistei un Krievijas atbalstam nelikumīga spēka pielietošanā Ukrainā.”  

Ministrs Artūrs Toms Plešs ReTV Ziņām pauda, ka paskaidrojumā norādītie juridiskie aspekti tikšot rūpīgi izvērtēti, bet neatkarīgi no tā Elksniņa rīcība ir un paliek nepieņemama. “Par spīti tam, ko Elksniņa kungs šajā paskaidrojumā ir paudis, ir pilnīgi skaidrs, ka gan Elksniņa kungam, gan citiem pašvaldību vadītājiem tas jāuztver kā skaidrs brīdinājums un skaidrs signāls, ka šāda veida rīcība ne pie kādiem apstākļiem nav pieļaujama.”

Vai un kāda rīcība sekos tālāk no ministra, šobrīd netiek minēts, taču Plešs uzsver, ka Ukrainas kara jautājumā Latvijas ārpolitika ir vienota un tas jāapzinās visām amatpersonām. Turklāt - jau drīz gan no Daugavpils, gan citām pašvaldībām gaidīšot informāciju par to, kā tiks nojaukti padomju laika pieminekļi, arī tas būšot skaidrs signāls, kurā pusē kurš nostājas. 

ReTV Ziņās esam vēstījuši, ka sašutumu un nosodījumu izraisīja Daugavpils pašvaldības vadītāja rīcība, jūlija sākumā vienā no zināmākajiem šīs pilsētas restorāniem apmeklējot pieņemšanu par godu Baltkrievijas neatkarības dienai. Ņemot vērā, ka Baltkrievija palīdz Krievijai īstenot uzbrukumus Ukrainai, Valsts drošības dienests Elksniņa rīcību vērtēja kā valsts drošības interesēm neatbilstošu, un arī vairākas citas amatpersonas to kritizēja kā sliktu signālu Latvijas sabiedrībai, kas nekādā veidā neveicina ne sabiedrības saliedētību, ne valsts drošību. 
Foto: Daugavpils.lv