Vidzemnieku stāsti Stāmerienā

Izcila šokolāde, kas top Naukšēnos, izsmalcināti, grezni tērpi – Jaunpiebalgā, bišu produktu kosmētika – Vecpiebalgā, ķieģeli Eiropas smalkāko piļu restaurācijai – Liepā. Un šo uzskaitījumu varētu vēl turpināt, jo tā ir tikai daļa no 26 Vidzemes uzņēmēju veikuma, kuri šonedēļ tika godināti dārza svētkos Gulbenes novada Stāmerienas pilī.

Par vidzemnieku veiksmes stāstu jau var nosaukt arī šīs reizes dārza svētku norises vietu – Stāmerienas pili, kas tagad ieguvusi jaunu un greznu veidolu. Un te savu roku pielikuši arī Gulbenes novada uzņēmēji, kuri no sava novada izraudzīti Vidzemes stāstiem.

Pirms deviņiem gadiem Vidzemē tika aizsākta šī tradīcija – meklēt aktīvus, radošus un uzņēmīgus vidzemniekus, kuri pratuši atrast savu uzņēmējdarbības nišu, un šo viņu pieredzi apkopot „Vidzemes stāstos”. Ir uzņēmēji, kuri veiksmīgi sevi pierāda tradicionālajās nozarēs, bet visvairāk jau pārsteidz cilvēku izdoma, meklējot jaunus ceļus, it sevišķi jau laukos.

Savukārt, Naukšēnu novadā Dace Pastare, īstenojusi savu sapni par šokolādes ražotni, izveidojot saldās mākslas studiju “Pērles”, pierādot, ka arī laukos var tapt arī izsmalcinātas lietas.

Līdzīgi ir arī ar Ilzes Prūses „Balto darbu darbnīcu” Jaunpiebalgā, kur savukārt top grezni senatnīgi tērpi mūsdienīgā izpildījumā – naktstērpi, lina kleitas un blūzes. Kopumā tie ir 26 vidzemnieku stāsti, kas ik gadu tiek izraudzīti, kā iedvesmas stāsti, lai kalpotu par pieredzi un iedrošinājumu arī citiem.

Hardijs Vents - Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs: “Starp veiksmīgajiem vidzemniekiem arī vairāki bijušie rīdzinieki, kuri galvaspilsētu nomainījuši pret laukiem un te uzsākuši savu uzņēmējdarbību.”

Ēriks Pudniks un Danija Linde, Mazsalacas novadā, burtiski meža vidū radījuši gan savu mājvietu, gan vietu, kur top interesanti un gardi ēdieni. Un šobrīd šo savu izvēli nenožēlo.

Savukārt, savā dzimtajā pusē atgriezies biologs un žurnālists- Māris Olte, lai otru elpu dotu Ērgļu stacijai, kas tagad pārtapusi par aktīvā tūrisma centru.

Vidzemes radošāko un veiksmīgāko uzņēmēju pieredzes stāsti tiek apkopoti jau 9 gadu, un katru reizi tie ir 26, tādēļ rodas jautājums vai nebūs tā, ka būs grūti atrast atkal jaunus stāstus.

Ar Vidzemes veiksmes stāstiem var iepazīties Vidzemes plānošanas reģiona mājas lapā.