800 zābaciņu dāvinājums Dzemdību nodaļai Madonā

Madonas slimnīcas Dzemdību nodaļa kopš vakardienas ir atsākusi savu darbu. Darbinieku slimības un kadru trūkuma dēļ nodaļu uz mēnesi nācās slēgt. Pirmajā dienā pēc piespiedu atvaļinājuma neviens bērniņš gan vēl te nav nācis pasaulē, taču nodaļa šodien saņēma savas pastāvēšanas vēsturē lielāko zīdaiņu zābaciņu dāvinājumu. Vadoties pēc pēdējo gadu statistikas, zābaciņu pietiks, lai jaundzimušo ģimenes iepriecinātu vairāk nekā divu gadu garumā. 

Bērnu aizsardzības diena Madonā šogad iezīmējas ar kādu krāsaini priecīgu notikumu – teju 800 zīdaiņu zābaciņu dāvinājumu Madonas slimnīcas Dzemdību nodaļai. Tos darinājuši nacionālā eTwinning projekta “Mani pirmie zābaciņi” dalībnieki no Barkavas, Vangažiem un Rīgas.

Madonas slimnīcas virsmāsa Ingrīda Rieba stāsta, ka Madonas Dzemdību nodaļa ir atvērusies pēc mēneša nestrādāšanas. Pirmā diena ar dāvanu viņai šķiet kā pozitīvs rādītājs, jo ne visi jaunie vecāki vienmēr var visu atļauties.

Solvita Vencjuna, eTwinning vēstniece, projekta vadītāja, saka, ka projekta mērķis ir pilnveidot personības emocionālo un tikumisko audzināšanu. Tajā piedalās dažādas Latvijas skolas. “Mēs atvedām 800 zābaciņus. Valdziņos ir ieadītas gaišās domas un vēlmes, draudzība, smiekli, noteikti pozitīvā aura. Tur noteikti ir šie atslēgas vārdi - sirds siltums, mīlestība, mīļums, labestība, draudzība.”

Kā stāsta mediķi, šis nav pirmais, taču visnotaļ lielākais zābaciņu dāvinājums nodaļas vēsturē. Jāpiebilst, ka slimnīcai var dāvināt arī tīru, kvalitatīvu zīdaiņu apģērbu. Tiesa, ņemot vērā apstākli, ka speciālas uzglabāšanas telpas šeit nav, tādēļ apjomi ir ierobežoti.

Krāsaini zābaciņi, mīkstas rotaļlietas, mediķi, kuri pēc atvaļinājumu pauzes atkal ir gatavi darbam un statistika, kura vismaz patreiz iepriecina. Ja pērn kopumā nodaļā dzimuši 274 jaundzimušie, tad šis gads iezīmējies ar vidēji 19 līdz trīsdesmit jaundzimušajiem mēnesī, kas vieš cerības uz lielāku dzimstību šogad.