6 lietas, ko ņemt vērā, organizējot vecmeitu ballīti

Foto: pexels.com

Ballīšu sezona pamazām tuvojas un šogad, kad atkal varam satikties un svinēt klātienē, šī iespēja ir jāizmanto par visiem 100%. Vai Tev jāorganizē vecmeitu ballīte? Trūkst vecmeitu ballītes idejas? Tad lasi šo padomu rakstu! Tajā uzzināsi vērtīgus un praktiskus knifiņus, kā arī labākās vecmeitu ballītes spēles un citu informāciju.


Būtiskākās nianses

Ja vecmeitu ballīti organizē pirmo reizi, iespējams, Tev ir vairāki praktiski jautājumi par pasākuma organizēšanu. Tieši tādēļ esam apkopojuši populārākos jautājumus, ko vērts izrunāt ar topošo sievu un meitenēm, kuras piedalīties ballītē. Turpini lasīt un ievies sev skaidrību par tēmu vecmeitu ballīte!


Kam jāorganizē vecmeitu ballīte?

Lielākoties organizēšanu uzņemas vedējmāte, līgavas māsa vai tuvākā draudzene, dažādus pienākumus uzticot arī pārējām dalībniecēm. Ņemot vērā, ka šis pasākums ir par godu topošajai sieviņai, viņai nevajadzētu mudināt jūs rīkot ballīti, kur, nu, vēl pašai meklēt vecmeitu ballītes spēles un to visu organizēt. Tomēr no viņas ir jānoskaidro saraksts ar dāmām, kuras viņa pasākumā vēlas satikt.


Kad rīkot ballīti?

Vecmeitu ballīte ir par kopā būšanu, tādēļ svarīgi, lai uz to var ierasties visas meitenes, kuras līgaviņa ir vēlējusies satikt. Tāpat svarīgs aspekts ir līgavas plāni un darāmo darbu saraksts pirms kāzām. Nevajadzētu pasākumu ieplānot pāris dienas vai nedēļu pirms lielās dienas, jo tās parasti ir visai aizņemtas. Labākais laiks vecmeitu ballītes norisei ir viens līdz divi mēneši pirms kāzām.


Cik dienu garai ballītei vajadzētu būt?

Viss atkarīgs no jūsu plāniem. Arvien populārākas vecmeitu ballītes idejas ir doties nelielā ārzemju braucienā uz divām līdz četrām dienām, tomēr joprojām vecmeitu ballīte tipiski ilgst vienu, maksimums pusotru dienu, visām nakšņojot kādā skaistā namiņā un nākošās dienas rītā vai pusdienlaikā dodoties mājās.


Foto: pexels.com


Cik izmaksā vecmeitu ballīte?

Izmaksas ir atkarīgas no tā, cik daudz vecmeitu ballītes spēles un aktivitātes ir paredzētas, gan arī cilvēku skaita, kas pasākumā piedalīsies. Ja esat 6 līdz 9 meitenes un plānojat 2 līdz 3 lielās aktivitātes, tad izmaksas varētu būt ap 100 eiro/pers. Jāņem gan vērā arī sezonalitāte un nedēļas diena, kad vecmeitu ballīte notiek.


Kā par ballīti paziņot līgavai?

Skaidrs, ka par ballītes norisi ir jāinformē arī topošā sieviņa, lai viņa jau laicīgi var ieplānot datumu un sagādāt sev skaistu kleitu. Idejas par ielūgumu var būt dažādas, piemēram:

 • elektroniski sagatavots ielūgums (caur canva.com), ko nosūtat Facebook Messenger vai WhatsApp;
 • izdrukāts ielūgums, ko nosūtat oficiāli pa pastu;
 • izdrukāts ielūgums, ko nosūtat kopā ar ziedu pušķi;
 • eklēri, kūka vai virtuļi ar uzrakstu par pasākuma norises datumu un laiku;
 • pica ar pasākuma informāciju uz picas kastes u.c.


Ļauj vaļu radošajai domāšanai un realizējiet arī trakas idejas! Ielūgumā vēlams iekļaut informāciju arī par ģērbšanās stilu, ko līgavai vajadzētu ievērot, piemēram, ērti un sportiski vai eleganti un sievišķīgi. Ja nevēlaties atklāt, kādā stilā pasākumu esat iecerējušas, varat norādīt tikai krāsu. 


Kad sākt organizēt?

Nav vienas konkrētas atbildes, jo lielā mērā tas ir atkarīgs no tā, cik rūpīgi pārdomātu pasākumu vēlaties. Tomēr ieteikums ir organizēšanu sākt vismaz trīs mēnešus pirms norises datuma. Paies laiks, kamēr visas apspriedīsiet dažādas idejas un izvēlēsieties atbilstošāko, tāpat arī vasarā labākie pakalpojumi sniedzēji tiek ātri izķerti.


Lai būtu vieglāk, vēlams organizēšanas darbos iesaistīt visas meitenes. Tomēr pieredze rāda, ka visas nav vienlīdz aktīvas un līdera lomu uzņemas viena līdz trīs meitenes. Nebaidies lūgt palīdzību un pajautāt, kurus no darbiem var uzņemties kāda cita!


Foto: stocksnap.io


Vecmeitu ballītes spēles

Vecmeitu ballīte nav iedomājama bez tematiskām spēlēm. Tas piedod jautrību un ir veids, kā pārbaudīt topošo sievu, vai viņa pietiekoši labi pazīst savu līgavaini un ir gatava precētas sievietes statusam. Raksta turpinājumā iepazīsties, kādas ir šī brīža top vecmeitu ballīte idejas un spēles.


1. Jautājumi par līgavaini

Šīs ir klasiskas vecmeitu ballītes spēles, kurām nezūd aktualitāte. Kad tad vēl, ja ne tagad pārbaudīt, cik labi viņa pazīst savu topošo vīru?! Sagatavojiet apmēram 10 jautājumus un noskaidrojiet atbildes no līgavaiņa. Pēc tam šos jautājumus uzdodiet savai draudzenei. Lai vēlāk varētu pasmieties, šīs vecmeitu ballītes spēles norisi filmējiet!


Idejas jautājumiem:

 1. Cik gados viņam bija pirmā draudzene?
 2. Cik gados viņš pirmo reizi uzpīpēja?
 3. Kas ir viņa mīļākais ēdiens?
 4. Kāda ir viņa bērnības iesauka?
 5. Uz kuru valsti viņš tuvākajā laikā gribētu aizceļot?
 6. Kas bija viņa pirmā darba vieta?
 7. Kāds ir viņa mīļākais late night našķis?
 8. Kurš ir viņa mīļākais sporta veids?
 9. Kāda ir viņa acu krāsa?
 10. Kurā pilsētā viņš ir dzimis?
 11. Kurš bija viņa mīļākais mācību priekšmets vidusskolā?
 12. Kāda ir bijusi viņa lielākā bērnības blēņa?
 13. Par ko viņš bērnībā sapņoja kļūt?
 14. Cik bērnus viņš gribētu?
 15. Kurš no mājas darbiem viņam visvairāk nepatīk?


Atkarībā no līgavas un līgavaiņa rakstura, varat izvēlēties arī pa kādam pikantākam jautājumam. Lai būtu interesantāk, šai aktivitātei varat pievienot vēl vienu uzdevumu, kādā veidā jūsu draudzene tiek pie jautājuma.


Jautājumi balonos

Vecmeitu ballīte ir īstais brīdis, kad izmēģināt ko jaunu. Piedzīvojumus mīlošām sievietēm, patiks ideja, ka jautājumi ir ielikti uzpūstos balonos. Lai tiktu pie lapiņas, balons ir jāpāršauj ar airsoft ieroci, kas gan vizuāli, gan pēc svara ir ļoti līdzīgs reālam kaujas ierocim, tomēr ložu vietā tiek izmantotas pavisam mazas bumbiņas.


Šādu un citas sportiskas aktivitātes piedāvā izklaides parki “GUNSnLASERS”. Lai uzzinātu plašāk par piedāvājumu vecmeitu ballītēm:

 • apmeklē mājaslapu www.gunsnlasers.lv;
 • raksti vēstuli uz e-pasta adresi [email protected];
 • zvani pa tālr. 27274646 un pēc savienojuma spied 1 un tad atkal 1!


Uzņēmuma piedāvājuma klāstā ir vēl citas vecmeitu ballīte idejas, tādēļ turpini lasīt rakstu un iedvesmojies azarta un pozitīvu emociju piepildītam pasākumam!


2. Lāzertag spēle

Ja topošajai sievai patīk sports, viņa labprāt izvēlas aktīvas brīvdienas, tad lāzertags jeb lāzera peintbols būs labākā izvēle jūsu svinībām. Šāda vecmeitu ballīte būs pavisam jaudīga un neļaus ērti iekārtoties dīvānos, lai mierīgi sēdētu un baudītu dienu.


Kas ir lasertags?

 • Sportiska un dinamiska šaudīšanās aktivitāte, ko var spēlēt gan iekštelpu, gan āra laukumos.
 • Katrs spēles laukums ir iekārtots ar interesantiem elementiem un aizsegiem.
 • Spēle nav sāpīga un nepaliek zilumi. Trāpījumu var sajust ar nelielu vibrāciju un skaņu ekipējumā.
 • Ekipējums un viss vajadzīgais spēlei tiek iekļauts starta komplektā, tādēļ izmaksas ir zemākas nekā citām līdzīgām aktivitātēm. No jūsu puses ir nepieciešams tikai sportisks un ērts apģērbs. 
 • Visu spēles laiku ar jums kopā būs zinošs un atraktīvs instruktors, kurš palīdzēs ar ekipējumu un dos dažādus interesantus uzdevumus jeb spēles misijas.
 • Pēc spēles katrs dalībnieks saņem diplomu ar savu spēles statistiku.
 • Pēc aktīvās daļas ballīti var turpināt labiekārtotās atpūtas telpās vai piknika vietās, līdzi ņemot savus ēdienus un dzērienus.


Vai šāda vecmeitu ballīte izklausās jums saistoša? Sazinies ar “GUNSnLASERS” pa tel. nr. 27274646 (spied 1 un 1) un uzdod visus jautājumus klientu konsultantam!


Foto: gunsnlasers.lv


3. Elektrokartingi

Turpinot tēmu par aktīvām vecmeitu ballītēm, vēl viena laba ideja ir braucieni ar elektrokartingiem. Jautra izklaide ar patīkamu sacensību garu, jo savā starpā varēsiet noskaidrot, kura ir ātrākā braucēja.


Elektrokartingu priekšrocības:

 • nerada dabai un veselībai kaitīgos degvielas izmešus;
 • darbojas ar “zaļo” enerģiju;
 • kartingi ir dažādos izmēros un ar dažādu jaudu, tādēļ var pielāgot katras braucējas augumam un prasmēm;
 • datorsistēma uzņem apļa laikus;
 • pēc brauciena katra saņem diplomu ar saviem rezultātiem.


Izvēloties “GUNSnLASERS” kartingus, pēc aktīvās daļas pasākumu varat turpināt kādā no labiekārtotajām atpūtas telpām. Vecmeitu ballīte ar īstām emocijām - zvani pa tel. 27274646 (un pēc savienojuma nospied pogu 1 un atkal 1) vai raksti uz e-pasta adresi [email protected]!


Foto: gunsnlasers.lv


Labākā vecmeitu ballīte būs tāda, ko organizēsiet no sirds, domājot par to, kas patiks topošajai sievai. Uzjautājiet, kādas ir viņas vecmeitu ballīte idejas šai īpašajai dienai un parūpējieties par viņu vēlmju piepildījumu! Dalies ar šo padomu rakstu savos sociālajos tīklos, lai arī citiem rodas jaunas idejas un iedvesma!