3 kv/m katram skolēnam – jauns ierobežojums

3 kvadrātmetri uz vienu bērnu klasē - prasība, kas no nākamās nedēļas jāievēro skolās, lai mācības varētu notikt klātienē. Ja lielajās pilsētas skolās tas ir visai sarežģīti, tad laukos, kur bērnu skaits ir neliels, tas grūtības nesagādā.

Burtnieku Ausekļa pamatskolā mācības notiek divās ēkas. Bērnu skaits klasēs ir no 8 līdz 14 skolēniem, tāpēc šeit valdības ieviestos stingrākos drošības pasākumus nebūs grūti ievērot. Ināra Stepanova, direktore, pauž, ka diena bija iesākusies ar klašu mērīšanu – skatījās, vai var nodrošināt attālumu vienam no otra. Viņa bilst, ka skolai ir arī vēl lielākas klases, kurās, ja būs vajadzība, vadīt stundas.

Izpētot skolas plānu, direktore secinājusi, pēc kvadratūras klases telpas ir pietiekami plašas, lai mācības bērniem notiktu klātienē. Ruta Ārgale, Burtnieku Ausekļa pamatskolas matemātikas skolotāja, stāsta, ka, aprēķinot klases izmēru un kvadrātmetru skaitu uz bērna, ir jāpietiek ar 85 centimetriem.

Mācību iestādes direktore atzīst, ka skolā, kur bērnu skaits ikdienā ir neliels, ievērot šo prasību nebūs sarežģīti. Grūtāk ir izkontrolēt, lai bērni savstarpēji distancējas starpbrīžos. Ināra Stepanova pauž, ka tas, ka viņu skola ir maza, ir priekšrocība, jo citiem, kuriem klasēs ir lielāks bērnu skaits, vietas var nepietikt.

Mācību iestādes pilsētās raizējas par 3 kvadrātmetru lielu platību nodrošināšanu. Skolas Valmierā, Cēsīs, Rūjienā šobrīd apspriež dažādus risinājumus, kā turpmāk arī mazāko klašu skolēniem maksimāli nodrošināt iespēju mācīties klātienē.

Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrijā apgalvo, - ja izglītības iestādes nevar nodrošināt 3 kvadrātmetru platību katram skolēnam, mācības var organizēt pēc plāna B (gan attālināti, gan arī klātienē).