ReTV žurnālisti turpina apmācības ar Rīgas Stradiņa universitātes un Vidzemes Augstskolas ekspertiem virtuāli. Turpinot projekta Atbildīgas, daudzveidīgas un kvalitatīvas žurnālistikas attīstība Latvijas nacionālajos un reģionālajos masu medijos, veicinot trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos Latvijā īstenošanu, tiek veicināta mediju zināšanu pilnveide un papildinātas prasmes mediju satura veidošanā. Jūnijā apmācības notika tiešsaistē lietotnē “Zoom”.

Viena no projektā īstenotajām apmācībām ir par vizuālo komunikāciju. RSU docents un vizuālās komunikācijas eksperts Alnis Stakle uzsver, cik svarīgi ir izvēlēties īstos attēlus publikācijām par trešo valstu pilsoņiem veidojot atbilstošu un saprotamu vēstījumu.

“Trešo valstu piederīgo kā grupas vai pūļa attēlojums medijos norāda tos kā bezpersonisku masu, un tas ir viens no tipiskākajiem veidiem, kā piešķirt draudīguma un briesmu nozīmi, ko varam redzēt mediju publikācijās,” komentē eksperts.

Projektu īsteno RSU Komunikācijas fakultāte un Vidzemes Augstskola. Projektā piedalās laikraksts Bauskas Dzīve, Chayka.lv, laikraksti Kurzemnieks un Kurzemes Vārds, Latgales reģionālā televīzija, laikraksts Neatkarīgās Tukuma Ziņas, izdevniecība Žurnāls “Santa”, interneta ziņu portāls TVNET, Vidusdaugavas Televīzija un ReTV.

Spread the love