Valdība, visticamāk, neatbalstīs vairāk nekā pusmiljarda eiro finansējuma piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai, tā intervijā ReTV Ziņu dienestam šodien sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Viņa galvenās pretenzijas ir par to, ka konkursā nav precīzi noteikti kritēriji un ka medijos izskan bažas par iespējamu necaurspīdīgumu. Iepriekš plašsaziņas līdzekļos izskanējis pieļāvums, ka “Rīgas satiksmes” skandālos iesaistītais Aleksandrs Brandavs, iespējams, saņems lielu tirgus daļu no šī pārvadājumu konkursa.

“Pēc tās ziņas, kas ir publiski izskanējušas, man ir stipri daudz jautājumu, tā maigi izsakoties. Tiešām man sāk izskatīties, es gribu saprast, vai tā ir, vai tā nav, ka, iespējams, tas konkurss pēc savas būtības nav bijis uzstādīts uz pareizām kājām, nav pareizie kritēriji, iespējams, bijuši konkursā ierakstīti. Un, ja tā ir, tad mums jāatrod risinājums, jo šādi atstāt nevar mūsdienās, īpaši šī valdība, kas tik ļoti iestājās par tiesiskumu, taisnīgumu. Ja tā informācija ir patiesa, kas izskan medijos, tā mēs vienkārši to pieņemt nevaram. Es domāju, ka valdībā nebūs nekāds akls akcepts, domāju, ka satiksmes ministram Tālim Linkaitam būs diezgan pagrūti pārliecināt savus kolēģus, ka tiešām viss ir labi. Drīzāk būs otrādi, iespējams, ka vairākums neuzskatīs, ka tur viss ir kārtībā un tur kaut kas būtu jāmaina,” tā intervijā sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Autotransporta direkcija maijā izsludināja rezultātus iepirkumam par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar autobusiem Latvijas reģionālajā maršrutu tīklā nākamajiem desmit gadiem.

Plašāk par to ReTV “Latvijas ziņās”, šovakar plkst. 19:00 un 21:00.

 

Spread the love