Līvānu pilsētas kapos pagājušā gada rudenī kāds vidusskolas skolēns vairākkārt bojāja kapu konstrukcijas un apgānīja kapavietu. Tagad viņam nāksies par to atbildēt likuma priekšā.

Daugavpils tiesas spriedumā teikts, ka vidusskolēns pērn, 4. septembra vakarā, uzvilka masku un Līvānu pilsētas kapos izcēla no enģēm iebraucamo vārtu labo pusi un nometa to zemē. Tā kā vārti tika saslēgti kopā, tie tika salocīti un bez remontēšanas vairs nebija lietojami. Tāpat puisis piegājis pie kāda kapa, un, iesperot ar kāju, nolauza no pamatnes Dievmātes statuju. Vārtiņu, kapu soliņu un citu mantu bojāšanu viņš veica vēl trīs reizes, atgriežoties Līvānu pilsētas kapos arī nākamajās dienās.

Puisis nodarījis mantiskos zaudējumus nepilnu 500 eiro apmērā, kas ar tiesas spriedumu viņam jāsamaksā Līvānu novada domei. Tāpat viņam arī piemēroti piespiedu darbi 70 stundu apmērā. Tiesas sēdē apsūdzētais savu vainu atzina pilnībā.

Atbildību par savu rīcību noteikti būs jāuzņemas arī tiem, kuri pavisam nesen sabojājuši 2019. gada vasarā Līvānos uzstādīto Nākotnes uzņēmēju soliņu, kā arī vandāļiem, kuri sabojājuši Līvānu dzelzceļa gājēju pārejas apgaismojumu.

Līvānu novada pašvaldība katru gadu papildina videonovērošanas kameru skaitu pilsētā, bet pie katra objekta tās izvietot nav iespējams, tādēļ vietvarā aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem, un, redzot noziegumu, ziņot par to Valsts policijai.

 

Sižeta autori:
Sandra Paegļkalne
Kaspars Daņiļevičs
Vidusdaugavas televīzija

 

Spread the love