Kamēr visu pasauli aizvien turpina pāršalkt ziņas par koronavīrusa izplatību, stāsti par iztukšotiem veikalu plauktiem un pircēju cīņu par tirdzniecības vietās pieejamo pēdējo tualetes papīra iepakojumu vai griķu maisiņu, Valmieras ielās satraukums nav manāms. Arī veikalos cilvēki lielākoties preces iegādājoties vien attiecīgās dienas patēriņam.

Neizskaidrojama griķu pirkšana lielā vairumā pirms pāris dienām esot novērota vairākās tirdzniecības vietās Rīgā, tikmēr veikalos reģionos šāda iedzīvotāju rīcība nav manīta. Cilvēki aizvien dodas ikdienas gaitās, atzīstot, ka pagaidām nekādus īpašus piesardzības pasākumus neveic.

Tirgotāji atzīst, ka pieprasījums pēc griķiem ir pieaudzis vien nedaudz un tie aizvien būs nopērkami, tā kā panikai šobrīd nav pamata.

Šobrīd interneta vidē klīst dažādi joki, kā latvieši ar seniem rituāliem un tautiskām zīmēm it kā ierobežo Covid-19 izplatību. Varam par tiem vien pasmieties, taču Valmieras muzeja speciāliste Guna Medne mudina atcerēties – latviešu tauta gadsimtu gaitā pārcietusi dažādas slimības. Mūsu zemei pāri gājis mēris, bakas un citas saslimšanas. Lai izdzīvotu, latvietis spēkus smēlies dabā.

Imunitātes stiprināšanai lieliski noderēs samaltas svaigas egļu skujas ar medu un citronu vai arī cidonijām. Tāpat arī spēku dos dažādi bišu produkti – ziedputekšņi, medus un citi. Šobrīd, kad daba mostas un klāt pavasaris, imūno sistēmu iespējams stiprināt, pārtiku ikdienā bagātinot ar dīgstiem, graudaugu produktiem un citiem zaļumiem.

Tomēr šajā visā pasaulē tik trauksmainajā laikā vajadzētu atcerēties kādu latviešu tautas sakāmvārdu – sargā pats sevi, un tad Dievs tevi sargās.

 

Sižeta autori:
Laura Jansone
Emvats Mosakovskis
Vidzemes televīzija

 

Spread the love