Pēc raidījumā “Nekā personīga” stāstītā, Latvijā pirms desmit gadiem mainījās regulējums tramvaja vadītāja tiesību iegūšanai un šo transporta līdzekļu tehniskai apskatei, uzliekot pienākumu pašvaldībām izveidot kārtību, kā pārbaudīt vadītāju prasmi un tramvaja drošību. Izrādās, ka šīs izmaiņas nav pamanījusi ne Rīgas, ne Liepājas pašvaldība, tāpēc tās nav ieviestas.

Liepājas domes izpilddirektors Didzis Jēriņš atteicies komentēt šo jautājumu, skaidrojot, ka vispirms pašvaldībā jātiek skaidrībā ar izveidojušos situāciju. Savukārt pašvaldības aģentūra “Liepājas sabiedriskais transports” informē, ka apmācību kārtība tramvaju vadītājiem nav mainījusies – eksāmenus pieņēmusi un atbilstošas vadītāja apliecības izsniegusi CSDD, tāpēc pasažieriem par vadītāju prasmēm nav jāsatraucas.

CSDD izveidojušos situāciju medijos jau komentējusi, paužot, ka līdz šim neesot pat radušās aizdomas, ka līdz šim sistēmā būtu bijušas kādas problēmas. Pagaidām nav izskanējusi informācija, ka tramvaju vadītājiem, kuri eksāmenu kārtojuši pēdējo desmit gadu laikā, tas tagad būtu jāpārliek.

Runājot par tramvaja tehnisko apskati, minētās izmaiņas paredz, ka pašvaldībām tā būtu jāveic pašām vai arī kāds jānoalgo šī darba veikšanai. Šobrīd Liepājā tramvaju tehnisko apskati veic pats uzņēmums “Liepājas tramvajs”.

Papildinot tēmu par atklātajām neatbilstībām pieņemtajiem noteikumiem, uzņēmuma “Liepājas tramvajs” vadītājs norāda, ka Latvijā joprojām neesot regula, kam un kā ikdienā jāpārbauda tramvaja sliežu stāvoklis. Šeit to veic uzņēmuma “Liepājas tramvajs” darbinieki.

 

Sižeta autori:
Inese Ķestere
Aigars Brečs
TV Kurzeme

 

Spread the love