No 1. marta ziemas riepas transportlīdzeklim vairs nav obligātas, bet nepastāvīgie laikapstākļi vieš korekcijas šoferu kalendārā. Valsts policija ar sociālā medija Facebook starpniecību vērsās pie šoferiem ar aicinājumu, lai izvērtētu situāciju un rīkotos atbilstoši laikapstākļiem. Šāds aicinājums raisījis plašu diskusiju šoferu vidū, tomēr autovadītāji līdz galam neatbalsta aicinājumu vēl nelikt vasaras riepas, jo šogad ziema bijusi tik silta, ka nodilis ne tikai riepu protektors, bet arī cilvēka pacietības mērs.

Starp ielās sastaptajiem šoferiem nevalda vienprātība – kāds ziemas riepas jau nomainījis, bet citi vēl nesteidz vilkt ārā vasaras riepas.

Satiksmes ministrija atzīmē, ka vairākkārtīgi izvērtēta riepu lietošanas termiņa pagarināšana vai saīsināšana, tomēr atbalstu šī ideja nav guvusi. SM komunikācijas nodaļas speciāliste Lāsma Gaile stāsta, ka vērtēti dati par laikapstākļiem un analizēta ceļu satiksmes negadījumu statistika. Esot secināts, ka nav būtisku argumentu, kas atbalstītu termiņa mainīšanu.

Krietni lielākas sāpes ir autovadītājiem, kuri ziemas riepas iegādājušies ar radzēm. Pēc ziemas bez sniega un ledus nākas redzēt, ka riepas palikušas bez radzēm. Tomēr svarīgākais ir iegādāties kvalitatīvas riepas, kuras var kalpot vairākas sezonas un ir drošas ārkārtas situācijās.

Katram šoferim vajag individuāli izvērtēt, cik intensīva ir braukšana un vai nepieciešams mainīt vasaras riepas pēc likumā noteiktā 1. marta.

 

Spread the love