Uzņēmumu “Tosmares kuģbūvētava”, kas ir viena no vecākajām Baltijas valstīs, pasludināja par maksātnespējīgu 2018. gada 9. augustā. Pēc vairākiem maksātnespējas administratoru mēģinājumiem to pārdot, kuģbūvētava par darījumu summu virs diviem miljoniem eiro iegādājās pērn Latvijā dibināts uzņēmums “LZK”. Līdz šim pircējs ir samaksājis aptuveni pusi no summas, no kuras lielākā daļa tuvākajā laikā tiks novirzīta prioritārajiem kreditoriem, tai skaitā 200 atlaistajiem darbiniekiem, kuri vēl līdz šim nav saņēmuši daļu algas par darbu kuģbūvētavā.

Pēc maksātnespējas administratora Ivara Meļķes sacītā, ja viss no kreditoru puses tiks apstiprināts, tad šie darbinieki neizmaksātās algas varētu saņemt līdz marta beigām. Kompānijas kreditori sākotnēji pieteica prasības 4,16 miljonu eiro vērtībā, no kuriem apmēram 500 tūkstoši eiro līdz šim jau ir pārskaitīti Valsts ieņēmumu dienestam. Savukārt, runājot par uzņēmuma pircēju, tas nākotnē plāno darbību teritorijā veikt divos virzienos – kuģu remonts un būve un kravas pārvadājumu pakalpojumi.

Pašreiz jau uzņēmuma teritorijā rosās vairāk, nekā 100 pircēju noalgotie darbinieki, no kuriem lielākā daļa ir personas, kas maksātnespējas procesa sākumā šeit tika atlaisti no darba. Runājot par pašu teritoriju, tajā Liepājas reģionālās vides pārvaldes inspektori konstatējuši lielu daudzumu dažādu atkritumu, arī bīstamu, piemēram, azbestu un naftas produktus saturošus. Šobrīd par šo faktu ir uzsākta administratīvā lietvedība – uzlikta soda nauda un uzdots rīkojums teritoriju sakārtot.

Pašreiz gan maksātnespējas administrators Ivars Meļķe ir iesniedzis pārsūdzību par šo lēmumu, uzsverot, ka piesārņojums radīts iepriekšējo īpašnieku darbības laikā.

 

Sižeta autori:
Līva Mieze
Elvijs Puķēvics
TV Kurzeme

 

Spread the love