Nedēļas nogalē čaklie ventspilnieki tikās Dzirnavu laukumā, lai piedalītos tradicionālajā pasākumā – Sniegpulkstenīšu talkā. Šogad laikapstākļi visus īpaši lutināja – spīdēja spoža saule, apkārt čaloja putni un gaiss smaržoja pēc pavasara. Patīkamo laikapstākļu dēļ bija novērojams lielāks talkotāju skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Dalībniekiem viss darbam nepieciešamais bija jau sagatavots – gan lāpstas, gan cimdi, gan arī sniegpulkstenīšu stādi, bet, protams, tos varēja ņemt līdzi arī paši. Piemēram, ventspilniece Maija stādīs savus līdzi paņemtos sniegpulksteņus, tie ir citādākas šķirnes, nekā talkā sagatavotie. Tādējādi nākamgad, pastaigājoties pa Dzirnavu laukumu, tos būs vieglāk atpazīt.

Sniegpulkstenīšu stādīšanas tradīcija Ventspilī aizsākās jau 2014. gadā. Ventspilnieki kopīgiem spēkiem ir arī uzstādījuši pasaules Ginesa rekordu, kur vienlaicīgi tika iestādīti visvairāk sagatavoto sīpolpuķu.

Šogad talkai tika sagatavoti ap 3000 sniegpulksteņu stādu. Pasākuma lielākais atbalstītājs un arī iniciators ir uzņēmums SIA “Galantus”, kurš pilsētai ik gadu dāvina vairākus simtus sniegpulkstenīšu stādu.

 

Spread the love