Uz Beverīnas novada Kauguru pagastu biedrības “Ģimenes šūpulis” krīzes centru no Francijas tika atgādāts deviņvietīgs minibuss. To biedrības vajadzībām dāvināja starptautiskās organizācijas “Emmaus” pārstāvji. Biedrības krīzes centra mājā, kur uz laiku uzturas grūtībās nonākušās grūtnieces un jaunās māmiņas, uzsver, ka transportlīdzeklis lieti noderēs ikdienā.

“Jaunpalejās” dzīvojošās mātes ikdienā rūpējas ne tikai par saviem mazuļiem, bet arī par tīrību mājā, kopīgi gatavo ēst un gadā par āra teritorijas sakopšanu. Bez ikdienas saimnieciskajiem darbiem, bieži nepieciešams arī tikt līdz Valmierai, lai apmeklētu dažādas iestādes un ārstus. Lai arī pilsēta neatrodas ļoti tālu, turpmāk būs iespēja braucienus apvienot visām kopā.

Biedrības “Ģimenes Šūpulis” patvēruma mājas vadītāja Valda Reķe stāsta, ka vairākām mammām ar privātajām mašīnām ir pagrūti aizbraukt līdz Valmierai, jo katrs bērnu sēdeklītis aizņem pietiekami vietas.

Nepieciešamo transportlīdzekli sarūpējusi viena no organizācijas “Emmaus” asociācijām, kas atrodas Parīzē. Sabiedriskā labuma organizācijas pārstāvji ar “Ģimenes šūpuli” iepazinušies un tikušies jau iepriekš, pirms trīs gadiem. Lai nogādātu busiņu tā nākamajiem īpašniekiem, ar to arī paši mēroja vairāk nekā 2500 kilometrus.

Asociācijas “Emmaus Bougival” priekšsēdētājs Alans Kapmas stāsta, ka, jau iepriekš centrā viesojoties, viņš iedvesmojos no atmosfēras un cilvēkiem, tāpēc nospriedis, ka šiem cilvēkiem vajag palīdzēt.

Šī ir jau otrā reize, kad asociācijas pārstāvji ciemojas “Jaunpalejās”. Ar biedrību viņus kopā saveda šobrīd Francijā dzīvojošā latviete Iluta Medne, kura pati arī darbojas asociācijā. Organizācija ir izveidojusies jau pagājušajā gadsimtā, un tās mērķis ir atbalstīt dažādas cilvēku grupas un kopienas, kurām tas ir nepieciešams. “Emmaus” darbojas kopumā 37 valstīs – ne tikai Eiropā, bet arī Āfrikā, Āzijā un Amerikā.

Patvēruma mājā “Jaunpalejās” grūtnieces un mātes ar saviem bērniem no dažādām Latvijas vietām parasti šeit dzīvo apmēram astoņus mēnešus. Šobrīd uz vietas ir divas ģimenes, bet biedrībai jau ir zināms, ka drīzumā iemītnieču būs vairāk. Situācijas ir dažādas, biedrībai saziņa notiek gan ar sociālajiem dienestiem un ģimenes ārstiem, un ir gadījumi, kad jaunās māmiņas piesakās pašas.

 

Sižeta autori:
Santa Ādamsone
Emvats Mosakovskis
VTV

 

Spread the love