Saistībā ar vīrusa slimību Covid-19 pastiprinātus drošības pasākumus ievēro arī pasažieru pārvadātāju uzņēmums “Ventspils reiss”. Darbadienas rīts uzņēmumā sākas ļoti agri, jo pirmie reisi uz Rīgu kursē jau pulksten 4:30. Autobusa vadītājam pirms reisa darba vietā ir jāierodas ātrāk, jo transporta saņemšanas brīdī tiek pārbaudīts viņu veselības stāvoklis.

Sabiedriskajā transportā izvairīties no saskarsmes ar citiem cilvēkiem ir gandrīz vai neiespējami, tāpēc ir svarīgi būt gan informētiem, gan veikt citus priekšdarbus, lai pēc iespējas samazinātu inficēšanās iespējas sabiedriskajā transportā.

Roku dezinfekcija tiek nodrošināta pilnīgi visiem uzņēmuma darbiniekiem. Uzņēmuma bāzē ikviens transports pēc reisa tiek tīrīts ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem, un virsmas, kurām pasažieri mēdz visbiežāk pieskarties, tiek dezinficētas pastiprināti.

Papildus autobusos izvietota arī informācija pasažieriem. Uzņēmuma vadība transporta vadītājus informējusi par dažādiem preventīviem pasākumiem, kā, piemēram, nepieļaut pārāk tuvu kontaktu ar pasažieriem. Turklāt maršrutos pasažieru skaits tiek uzņemts tik daudz, lai transports nebūtu pārāk pārpildīts.

SIA “Ventspils reiss” sabiedrisko attiecību speciāliste Agija Leimane mudina pasažierus, kāpjot autobusā, izvērtēt, vai tajā vēl ir vietas, kur apsēsties.

Arī pašā Ventspils autoostā pastiprināti tiek veikti dažādi dezinfekcijas un tīrīšanas darbi. Vīruss uz dažādām virsmām apmēram 20 grādu temperatūrā pēc Celsija var saglabāties vairāk, nekā 48 stundas, tāpēc, īpaši piedomājot pie bērnu veselības stāvokļa, tika ierobežots autoostas bērnu stūrītis.

 

Sižeta autori:
Zane Rutule
Ints Žodziņš
Kurzemes televīzija

 

Spread the love