Veļas mazgājamās kapsulas ar bioloģisku piparmētru eļļu ir viens kopīgi radītajiem produktiem, kas tapis, sadarbojoties Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem. Pusotra gada ilgā plānošanas un izstrādāšanas procesā SIA “Field and Forest” no Priekuļu novada, sadarbībā ar Igaunijas mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļu ražotājiem “Mayeri”, radījuši produktu, kas ieguvis arī ES eko marķējuma sertifikātu. Tāds tiek piešķirts produktiem, kuru ietekme uz vidi ir salīdzinoši maza.

SIA “Field and Forest” jauno produktu attīstības speciāliste Liene Kienkas stāsta, ka veļas mazgājamo kapsulu sintētiskās smaržvielas tika aizvietotas ar Latvijā audzētu augu bioloģiskajām ēteriskajām eļļām.

Uzņēmumiem iesaistoties projektā, tapuši ne tikai produkti, bet arī pakalpojumi uzņēmējiem. Radīta vēl nebijusi mājputnu pārvaldības sistēma “Aihen”. Olu ražotāji no Igaunijas un informācijas tehnoloģiju speciālisti ir spējuši radīt tādu platformu, kura nodrošina efektīvu un operatīvu ražošanas apstākļu, piemēram gaismas un temperatūras, kā arī produkcijas datu reģistrāciju.

Igaunijas un Latvijas pārrobežas sadarbības programma devusi iespēju arī uzņēmumam “Smiltenes piens” radīt jaunu glikozes galaktozes sīrupu, ko var izmantot cukura vietā, ražojot dažādus pārtikas izstrādājumus, piemēram, muslis batoniņus.

Igaunijas-Latvijas pārrobežas sadarbības programmas konsultante Vineta Šnore stāsta, ka šie ir tikai trīs no 20 produktiem un pakalpojumiem, ko ir atbalstījusi šī sadarbības programma. Ir aicināti Igaunijas un Latvijas uzņēmēji, lai apvienotu savas zināšanas un veidotu jaunus produktus.

Vineta Šnore piebilst, ka uzņēmēju atsaucība bijusi liela, mazāk gan pieteikušies no Kurzemes un Zemgales reģiona. Viņa uzsver, ka vairāki iepriekš sadarbības rezultātā tapuši produkti un pakalpojumi šobrīd ir veiksmīgi un atpazīstami tirgū.

 

Sižeta autori:
Elīna Lapiņa
Santa Ādamsone
Reinis Žagariņš
Vidzemes televīzija

 

Spread the love