Jaunajā Valmieras koprades darbnīcā “Dare” atrodas ierīces, par kurām ne viens vien topošais uzņēmējs var tikai sapņot, un telpas, kur dzimt idejām un kur tās arī izmēģināt. Darbnīca izveidota Valmieras Dizaina un māklsas vidusskolā – tātad arī skolas audzēkņiem ir pieejamas tajā esošās modernās tehnoloģijas.

Koprades darbnīcas atklāšanas pasākumu apmeklēja kupls skaits dažādu cilvēku – valmierieši, topošie un esošie uzņēmēji un citi radoši cilvēki. Par darbnīcu interesējās arī VDMV skolēni, kuri darbnīcas tapšanā jau ir devuši savu ieguldījumi – tika izveidota koprades darbnīcas vizuālā identitāte.

Koprades darbnīcā atrodas dažādas ierīces, kā, piemēram, 3D printeris, sietspiedes galds, ar kura palīdzību var tiražēt plakātus un bukletus, kā arī sietspiedes karuselis, kuru izmanto, lai apdrukātu t-kreklus.

Valmieras attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja stāsta, ka koprades darbnīca ir vieta, kas saved kopā cilvēkus. Viņa min, ka, cilvēkiem strādājot kopā vienā telpā, rodas interesanti projekti un jaunas biznesa idejas.

Darbnīca tapusi projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” ietvaros. Projekta laikā Valmierā tiek realizētas dažādas aktivitātes, un projekta uzdevums ir veicināt vietējo ekonomiku, lai rastos jaunas darba vietas.

Jāpiebilst, ka par darbnīcas iespējām jau interesējušies blakus esošā biznesa inkubatora uzņēmēji, kā arī apkārtējo novadu pašvaldības.

 

Spread the love