Piektdien, 28. februārī, uzticības balsojumu neizturēja Ozolnieku novada domes līdzšinējais priekšsēdētājs Dainis Liepiņš no Latvijas Reģionu apvienības. Iesniegumu bija parakstījuši tikai pieci deputāti, ar trīs balsīm pret atlaišanu un divām balsīm atturoties. Tomēr par viņa atbrīvošanu no amata nobalsoja deviņi deputāti, argumentējot to ar Liepiņa vienpersonisko vadības stilu un demokrātijas principu neievērošanu. Tajā pašā sēdē tika ievēlēts arī jaunais priekšsēdētājs – ar uzņēmējdarbības vidi saistītais Andris Ozoliņš no Latvijas Zaļās partijas.

Ozolnieku novada domes deputāts (LZS) Ervīns Vēveris kā iemeslus D. Liepiņa atbrīvošanai no amata min atsevišķu deputātu interešu klaju ignorēšanu. Viņš min, ka arī pats ir novērojis demokrātijas trūkumu darba organizācijā.

Nu jau no amata atbrīvotais domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš pārmetumiem gan nepiekrīt, bet uzskata, ka viens no iemesliem esot pašvaldību vēlēšanu tuvošanās un nesaprašanās, nosakot prioritātes šī gada budžetā. D. Liepiņš stāsta, ka galvenā pretestība sākusies brīdī, kad netika apstiprināta divu deputātu – E. Vēvera un J. Valerta – iniciatīva Upes ielas asfaltēšanai.

Pēc balsojuma par Liepiņa kunga atbrīvošanu no amata, visi trīs Latvijas Reģionu apvienības deputāti sēžu zāli atstāja, bet Ozolnieku novada domes deputāts (LRA) Miķelis Rēdlihs paziņoja par deputāta mandāta nolikšanu. M. Rēdlihs pauž, ka 2,5 gadu laikā ir izdarīts ļoti daudz laba darba, un viņš ir neizpratnē – kāpēc šis darbs ir jāapstādina, mainoties varai. Rēdlihs šiem cilvēkiem līdz galam neuzticoties un nespēj vairs strādāt tādā atmosfērā.

Par jauno domes priekšsēdētāju ar 11 balsu uzticības mandātu no 12 tika ievēlēts Andris Ozoliņš, kurš vēlēšanās kandidēja no LZP. Jaunais priekšsēdētājs ir viens no tiem, kurš 2017. gadā priekšsēdētāja amatam atbalstīja Daini Liepiņu, bet tagad domas esot mainījis. A. Ozoliņš uzskata, ka, lai arī līdz nākamajām pašvaldības vēlēšanām, kurās Ozolnieku novads visticamāk vairs nebūs atsevišķs novads, ir palicis tikai pusotrs gads, tas ir pietiekami ilgs laiks, lai parādītu, ka strādāt var arī citādi.

Uzrunātie iedzīvotāji par pārmaiņām domē gan lielākoties ne bēdājas, ne priecājas, jo par vietvaras politiķu peripētijām nemaz īsti neinteresējoties.

 

Sižeta autori:
Sandra Leitāne
Andris Pāns
Zemgales reģionālā televīzija

 

Spread the love