Parasti medikamenti tiek pirkti aptiekās, tomēr Veselības inspekcijas redzes lokā ir nonācis gadījums, kur medikamentus interneta lietotāji piedāvā iegādāties vienā no sociālo mediju interešu grupām. Veselības inspekcija uzsver, ka zāles nevar pirkt “no rokas” internetā. Lai arī cik kārdinoša šķistu ideja lētāk iegādāties medikamentus, tas nekādā gadījumā nav droši.

Veselības inspekcijas komercprakses nodaļas vadītājs Jānis Valenieks pauž, ka diezgan bieži tiek saņemtas sūdzības tieši par Facebook profiliem, tāpat arī tiek saņemta informācija no Valsts policijas, kas realizējusi kontrolpirkumus. Viņš min, ka atsevišķos gadījumos, saņemot šos iesniegumus, un kad sludinājums vēl ir aktīvs, arī Veselības inspekcija veic kontrolpirkumus – sazinās ar konkrēto personu un izsaka vēlmi iegādāties zāles. Pēc tam tiek uzsāktas administratīvā pārkāpuma lietvedības.

Jānis Valenieks atgādina, ka zāles ir augsta riska produkti, un pret zāļu lietošanas procesu ir jāizturas atbildīgi. Viņš min, ka recepšu vai bezrecepšu zāļu iegāde nelicenzētās interneta aptiekās var būt ļoti bīstama veselībai, jo pastāv augsts risks iegādāties gan viltotas, gan nekvalitatīvas zāles. Jābilst arī tas, ka zāles ir paaugstināta riska produkts, un zāļu uzglabāšanā vienmēr jāņem vērā īpaši nosacījumi, kas ir norādīti zāļu lietošanas instrukcijā.

Jānorāda, ja pārskatot savus zāļu krājumus, kādam medikamentiem ir beidzies derīguma termiņš, zāles jānodod tuvākajā aptiekā. Pirms tam tās jāizņem no ārējā iepakojuma, piemēram, kastītes vai pudelītes, un tad jāsaliek maisiņā. Nav vēlams zāles izmest kopā ar sadzīves atkritumiem, jo tad pastāv liels risks, ka tās nonāks lielajās izgāztuvēs un pēc tam – augsnē vai notekūdeņos. Protams, tās nejauši var apēst arī dzīvnieki.

Jāatgādina, ja tiek pamanīta persona, kas internetā tirgo medikamentus, par to vajadzētu ziņot Veselības inspekcijai vai Valsts policijai.

 

Sižeta autori:
Dace Siliņa
Artis Supe
Ogres apriņķa ziņas

 

Spread the love