Pirmizrādi piedzīvoja pērnā gada rudenī veidotā animācijas filmiņa par Padures muižu “Vakarstāsts”. To paši zīmēja, pērļoja, iedziedāja un ierunāja bērni no Salaspils, Rīgas un Kuldīgas novada.

Projektu „ Es tevī raugos un gribu būt draugos” izloloja animatore Dace Liepa. Tam pirmais iedvesmas avots bijusi Aināra Krastiņa un Matildes Mežinskas dziesma, kura arī skan filmiņā. Lai bērnus iepazīstinātu ar animācijas pasauli, Dace Liepa šādas darbnīcas veido bieži, parasti tad, kad pabeigts darbs pie kāda liela projekta.

Animatore Dace Liepa min, ka darbnīcas ir ne tikai iespēja iepazīt animāciju, bet arī izzināt konkrētās vietas vēsturi un nostāstus un iegūt jaunus draugus.

Darbs pie sešu minūšu garā stāsta sākts jau pērnā gada rudenī. Vispirms uzklausīti Padures nostāsti, kas vēstījuši par muižas īpašnieku Ādolfu Balfūru un viņa bēdīgo galu, kas joprojām dod pamatu spoku stāstiem. Savukārt filmas autori – bērni un jaunieši – ir no Rīgas, Salaspils, Padures un Kuldīgas. Viņi sevi pilnveidoja animācijas, stāstnieku, pērļošanas, mūzikas, dzejas un mākslas darbnīcās. Jāpiebilst, ka vienkopus paveikto viņi ieraudzīja tikai filmas pirmizrādē.

Bērni un jaunieši, kuri piedalījās filmas veidošanā, par rezultātu ir pārsteigti un gandarīti. Prieku rada savu zīmēto tēlu redzēšana uz ekrāna. Dace Liepa piebilst, ka darbnīcās pirmo reizi filmiņas tapšanā tēli tika arī pērļoti, ne tikai zīmēti.

Filmiņa dosies arī uz bērnu un jauniešu animācijas festivālu – konkursu DEBESSmANNA.

 

Sižeta autori:
Ieva Benefelde
Alans Perševics
Skrundas televīzija

 

Spread the love