Valmieras novada fonda rīkotajā pasākumā “Ziedotāju aplis” tiek izvirzītas trīs sabiedriska labuma iniciatīvas, un katras iniciatīvas pārstāvim ir dotas sešas minūtes, lai pārliecinātu potenciālos ziedotājus. Šis klātienes kolektīvās naudas solīšanas pasākums norisināsies jau trešo reizi. Līdz šim atbalstu guvuši seši projekti aptuveni 10 000 eiro vērtībā. Tās ir idejas, kas dzīvo joprojām, un iedzīvotāju ikdienu veido labāku, piemēram, brīvdabas grāmatu apmaiņas mājiņas, publiskās klavieres pie Vidzemes Augstskolas un brīvdabas trenažieri Gaujmalā.

Arī šogad “Ziedotāju aplī” tiks prezentētas trīs dažādas idejas – sociālās, kultūras un sporta jomas projekti, kuriem nav peļņas gūšanas rakstura.
Potenciālos ziedotājus šogad uzrunās regbija klubs “Fēnikss”, kas Brenguļos iecerējis izveidot regbija laukumu. Līdz šim komanda trenējusies gan Valmierā, Rūjienā un Brenguļos, taču, lai uzlabotu sportistu sniegumu un organizētu sacensības, nepieciešams mājas laukums.

Valmierā jau piekto reizi norisināsies Valmieras vasaras teātra festivāls, kas skatītājus uz izrādēm aicinās dažādās neparastās vietās pilsētvidē. Pērn festivālu apmeklēja vairāk nekā 6000 skatītāju no visas Latvijas. Kultūru baudīt ierodas arī vecāki ar bērniem, taču ģimenēm, kurās aug trīs un vairāk bērni , viena izrāde var izmaksāt salīdzinoši daudz, tāpēc festivāla komanda uzrunās potenciālos ziedotājus, lai daudzbērnu ģimenes šogad izrādes varētu apmeklēt ar 80% atlaidi.

Domājot par tiem vientuļajiem senioriem un tām Valmieras sabiedrības grupām, kuras nespēj sev pagatavot siltu maltīti, biedrība “Kristīgais Žēlsirdības centrs” vēlas īstenot ideju par maltītes piegādi šiem cilvēkiem viņu mājvietās.

Valmieras novada fonda projektu vadītāja Gundega Siliņa stāsta, ka “Ziedotāju aplis” ir izaicinošs, jo ideju īpašniekiem jākāpj uz skatuves un potenciālo ziedotāju klātbūtnē jāstāsta, kādēļ ideju ir vērts atbalstīt.

 

Spread the love