Gleznotājam un ilggadējam Latvijas Mākslas akadēmijas profesoram Pēterim Postažam šomēnes aprit 80 gadu. Lai gan dzimis Jelgavas novada Lielplatonē, un sava mūža lielu daļu aizvadījis Rīgā,sena draudzība mākslinieku saista arī ar Valmieru, tāpēc pirmā jubilejas izstāde jau piektdien tiks atklāta Valmieras muzeja Izstāžu namā.

Pēterim Postažam dzīvā daba ir tuva, un tas nav nekāds brīnums, jo viņa tēvs bijis cieši saistīts ar lauksaimniecību un lauksaimniecības izglītību. Mākslas gēns gan esot nācis no mammas, un arī viņa sieva Lilita Postaža bija gleznotāja un tekstilmāksliniece. Tagad Pēteris Postažs sievas nepabeigtos darbus pārliek uz audekla.

Pētera Postaža mākslu raksturo tematiska daudzveidība un niansēta krāsa. Viņš min, ka svarīgākais esot gleznot to, kas tuvs pašam. Uz plenēriem mākslinieks nebraucot, jo fotoreālisms neesot viņam tuvs. Arī pilsētām veltītās gleznas tiek radītas, iepriekš izpētot materiālus, un ieliekot tajās simbolus.

Jau šo piektdien ar izstādi ”Gleznošana ir mans mūžs” tiks atzīmēta Pētera Postaža 80. jubileja. Gleznas jau atrodas Valmieras muzeja Izstāžu namā, un tur arī paliks kā dāvana pilsētai, papildinot jau esošo 104 gleznu kolekciju. Nākamā izstāde esot paredzēta Gulbenē, bet nākamā gada janvārī izstāde būšot arī dzimtajā pusē – Jelgavā.

 

Sižeta autori:
Sandra Leitāne
Andris Pāns
Zemgales reģionālā televīzija

 

Spread the love