Pirmdienās desmitos vakarā kanāls ReTV demonstrē latviešu režisoru dokumentālās filmas. 2.martā ekrānā atgriezīsies purva Inta filmā “Dokumentālists”.

Pie skarbās un vientuļās purva Intas ierodas dokumentālists. Viņa acīs Inta ir brīnišķīga – izcila filmas varone ar spēcīgu raksturu, bet mežonīgā sieviete drīzāk gatava filmētājam uzlikt lāstu, nekā ļauties kinokamerai. Taču dokumentālista neatlaidība dara savu un Intas sirds tiek iekarota, lai tūlīt pēc tam to arī salauztu.

Dokumentālā filma izpelnījusies vairākas skatītāju simpātiju balvas un Nacionālā filmu festivāla novērtējumu, kuru rosināja filmas dziļākais slānis – ar apstulbinoši vienkāršiem jautājumiem Inta liek domāt par kinodokumentālista profesiju, par kuru viņas viedoklis nebūt nav glaimojošs. Turklāt kadrā jēgpilni apspēlēta kinokameras fiziskā klātbūtne – atšķirībā no ierastās dokumentālistu izlikšanās, ka kinokameras vispār nav.

Filma “Dokumentālists” intensīvi ceļojusi pa pasaules kinofestivāliem, bieži saņemot arī balvas, 2012. gada februārī tā vairākos seansos demonstrēta Ņujorkas Modernās mākslas muzejā (MoMA).

Dokumentālists
Dokumentālā filma, Latvija, 2012.gads
Režisori: Ivars Zviedris, Inese Kļava
Kanālā ReTV: 2.martā, 22:00

 

Spread the love