Deju kolektīvi aktīvi gatavojas gaidāmajiem divpadsmitajiem Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Arī Valmieras apriņķa bērni, deju kolektīva vadītāji un dejotāji tikās, lai izmēģinātu deju soļus, pārrunātu aktuālos jautājumus, kā svētku norise un gatavība repertuāra skatēm aprīļa sākumā.

Dziesmu un deju svētku apgūtais repertuārs Valmieras apriņķa deju kolektīviem būs jāatrāda skatē jau otrajā aprīlī. Kolektīvu vadītāji saka, ka dejotāji sagatavoti labi, tomēr ir vēl tehniski sīkumi deju soļos, pie kuriem jāpiestrādā, jo prasības ir augstas.

Valmieras apriņķa tautas deju kolektīvu virsvadītāja Ilona Migla stāsta, arī vecākiem tas ir liels darbs – sagatavot bērnus emocionāli. Viņš veselu nedēļu būšot prom no mājām. Ilona Migla pauž, ka dejotāji ir gatavi, tomēr vēl darāmā ir daudz, lai, no malas skatoties, visi izskatītos vienādi un skaisti.

Artis Mellups, tautas deju ansambļa “Gaujas studija” vadītājs, pauž, ka tagad bērniem liek dejot skatuviskās dejas, nevis polku un palēcienus. Viņš stāsta, ka bērni gaida svētkus, taču ir uztraukums, jo saprot, ka ne visi tiks uz svētkiem.

Kocēnu pamatskolas ceturtās klases skolēns Rūdis dejo jau no pirmās klases. Viņš saka, ka tad, kad dejo, jūtas lepns par sevi. Šogad puisis šogad cer apmeklēt savus pirmos dziesmu un deju svētkus, piebilstot, ka tajos piedalījusies ir arī viņa ģimene.

Ņemot vērā, ka pagājušajos svētkos bērniem tika konstatēta pārslodze, šogad no organizatoru puses pievērsta pastiprināta uzmanība svētku programmas plānošanai, lai mēģinājumu un koncertu process būtu līdzsvarots. Jāpiebilst, viens no galvenajiem koncertiem šajos svētkos būs deju lieluzvedums “Saule vija zelta rotu”, kam gatavojas arī Valmieras apriņķa dejotāji.

Sižeta autori:
Elīna Upīte
Reinis Žagariņš
Vidzemes televīzija

 

Spread the love