Uzgrūžas, novērš uzmanību, strādā komandā ar vēl kādu – shēma, pēc kuras darbojas zagļi. Nesen garnadžus Ventspils auto stacijā gadījās sastapt iedzīvotājam Bruno. Tajā brīdī viņš secinājis, ka nav zināms, kam šādos krīzes brīžos zvanīt. Valsts policija informē, ka drīzumā gaidāmas reformas, kas palielinās arī patruļas skaitu ielās.

Bruno aizturējis kabatzagli tieši notikuma vietā. Noziegums veikt brīdī, kad pasažieri iekāpuši starppilsētu reisā “Ventspils-Rīga. ” Bruno stāsta, ka pamanījis melnīgsnējus romu tautības vīriešus, kas izskatījās, ka gatavi kāpt autobusā, taču pēc kāda laika vīrietis pagriezās un kāpa laukā. Sieviete esot iekliegusies par savu naudas maku. Bruno nostājās ceļas priekšā, viņu notvēra, likdams nozagto lietu atdot. Jāpiebilst, vīrietis aizmuka – izrāvās, kad Bruno centās sazvanīt pašvaldības policiju. Viņš piebilst, ka cilvēkiem nav informācijas par numuriem, kur šādās krīzes jāzvana.

Valsts policijas Ventspils nodaļā pauž, ka policijas darbiniekiem jābūt pieejamiem sabiedrībai jeb, piemēram, redzamam uz ielas, lai cilvēkam, kurš vēršas Valsts policijā, jau iepriekš būtu kāds, pie kā vērsties. Piebilsts, ka Valsts un pašvaldības policijas funkcijas lielākoties ir vienādas.

Pirms pāris mēnešiem par priekšnieku Valsts policijas Ventspils nodaļā apstiprināts Ansis Zanders. Jaunajam policijas priekšniekam tika uzdots jautājums par noziegumu statistiku Ventspilī. Viņš bilda, ka tie nav samazinājušies (sākot no velosipēdu, beidzot ar mājokļu un vasarnīcu zādzībām).

Jāatgādina, ka Ventspils kriminālpolicijas nodaļā šobrīd joprojām ir izmeklētāju un operatīvo darbinieku vakances, tomēr jaunais policijas priekšnieks par īpaši svarīgu uzskata vakanču samazināšanu un reformu ieviešanu Valsts policijas ikdienas darbā. Reformas paredz, ka policistiem jābūt vairāk redzamiem ielās, jādežurē regulāri, kā arī jākontrolē “karstie punkti”.

Sižeta autori:
Gonda Porniece
Ints Žodziņš
Kurzemes televīzija

 

Spread the love