Ceturtdien Dundagas novada pašvaldība izpildīja Kurzemes rajona tiesas lēmumu un atjaunoja amatā atlaisto Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu. Jāpiebilst, pašvaldība vēl lems, vai lēmumu pārsūdzēt. Pinkens priecājas, ka varēs turpināt strādāt iedzīvotāju labā, un tas, ka joprojām būs nemīlēts no vadības puses, viņam esot sekundāri. Tikmēr daļa deputātu sola rosināt jautājumu par izpilddirektores atbrīvošanu no amata.

Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts pauž, ka šobrīd 20 dienu laikā plāna tiesas lēmumu pārsūdzēt neesot, bet vēl jārunā ar pārējiem deputātiem. Domes sēdē tiks saņemta atbilde uz jautājumu, kas atbildēs par pašvaldībai nodarītajiem zaudējumiem. Aldis Felts pauda, ka, ja arī viņam būs jāatmaksā, arī viņš to darīs.

Jāpiebilst, Aldis Pinkens un pašvaldības izpilddirektore līdz šim sastrādāties nevarēja. Arī rīkojumu parakstīšana neesot iztikusi bez asumiem. Janita Vanda Valtere, Dundagas novada pašvaldības izpilddirektore, stāsta, ka tiesnese norādījusi, ka viņai jāstrādā profesionālāk un gudrāk. Viņa sola, ka šos iestāžu vadītājus pieskatīs stingrāk.

Arī izpilddirektorei Janitai Vandai Valterei ar spriedumu esot jāiepazīstas sīkāk, bet, viņasprāt, tiesas lēmums ir jāpārsūdz, jo taisnībai ir jāuzvar. Tikmēr opozīcijas deputāti, visticamāk, gatavos pieprasījumu, lai izpilddirektore no amata atkāptos. Janita Vanda Valtere savu amatu nevēlas atstāt, uzsverot, ka ir daudz, ko vēl vēlas izdarīt novada iedzīvotāju labā.

Tamāra Kaudze, Dundagas novada domes deputāte, uzskata, ka tiesas procesa dēļ radīti lieli zaudējumi, taču domes priekšsēdētājs pauž, ka nedrīkst nemeklēt atbildīgo, ja tiek tērēti pašvaldības līdzekļi.

Vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavējuma laiku un morālā kompensācija jau sastāda vairāk nekā 8000 eiro, turklāt Dundagas novada pašvaldībai jāsedz valsts nodeva un nolīgtā zvērinātā advokāta pakalpojumi.

Sižeta autori:

Sanita Liepiņa
Ģirts Grenevics
Talsu televīzija

 

Spread the love