Vēl pagājušā gada nogalē pansionāts Lubānā bija mājas vairāk nekā trīsdesmit cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Labklājības ministrijas lēmums iestādi slēgt tika pamatots ar Valsts sociālā aprūpes centra “Latgale” sniegto informāciju par bīstamām krāsnīm, neatbilstošiem apstākļiem un ēku, kuras remontam esot nepieciešami vairāk nekā 360 tūkstoši eiro. Jāpiebilst, ka klātienē ēku apsekot neviens neieradās.

Andris Skride, LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs, pauž, ka vēstulē, kas tika saņemta uz Saeimu, bija minēti gan drošības, gan citi apsvērumi, bilstot, ka šobrīd mainīt neko nevar – vairs nav tādas ietekmes.

Protestējot pret safabricētajiem faktiem, lubānieši lūdza Saeimu caurskatīt šo jautājumu vēlreiz, taču bez rezultāta. Lubānas novada domes pārstāvis vēsta, ka, tā kā neviens nebrauc apsekot reālo pansionāta situāciju, ēka paliek tukša. Dīvaina šķitusi ministrijas atsūtītā vēstule, kurā tiek piedāvāts “pārņemt” ēku, lai gan konkrētas atbildes par lēmumu no komisijas vēl nebija.

Piedāvājums noraidīts – ēka bez cilvēkiem lubāniešiem nav nepieciešama. Par tās turpmāko likteni vēl pāragri spriest.

Sižeta autori:
Sandra Zariņa
Elvis Cāzers
Vidzemes televīzija

 

Spread the love