Jēkabpils pilsētas pašvaldība pamazām jauc pilsētā esošos graustus. Gruveši tiek izmantoti atpūtas kalna paaugstināšanai pilsētas Mežaparkā. Lai gan kalns neizskatās pievilcīgi, tas esot tikai darba process – gala rezultāts gatavs būšot pēc dažiem gadiem.

Mežaparka kalnā nonāk nevajadzīgie materiāli: graustu sadrupinātie gruveši, būvdarbu objektos iegūtā grunts, vecs asfalts. Pašvaldības iecere ir padarīt kalnu apjomīgāku un augstāku, lai pēcāk pilnveidotu atpūtas iespējas. Darbi notiek tajā kalna pusē, kurā nav nekādu sportisku aktivitāšu, lai netraucētu vissezonas kameršļūkšanas trases darbību.

Kameršļūkšanas trase tika atklāta 2014.gada decembrī. Tā tiek izmantota visos gadalaikos. Šobrīd, ņemot vērā ziemai neraksturīgos laika apstākļus, trase ir vienīgā kalnā pieejamā aktivitāte. Sniegotās ziemās kalna nogāzē, kas pavērsta uz Mežaparka pusi, iedzīvotājiem piedāvāta iespēja izmantot to arī slēpošanai un ragaviņu priekiem.

Guntars Gogulis, Jēkabpils pilsētas domes izpilddirektors, par atpūtas iespējām šobrīd runā tikai kā par idejām – lidošana, rodeļi, slēpošana, kamaniņu šļūkšana.. Viņš uzskata, ka uz kalna varēs attīstīt dažādus sporta veidus un izklaides.

Kalna labiekārtošanas darbus veic SIA “Ošukalns”. Tā plānotais pabeigšanas laiks ir 2021. gada beigas vai 2022. gads.

Sižeta autori:
Sandra Paegļkalne
Kaspars Daņiļevičs
Vidusdaugavas televīzija

 

Spread the love