Igo sevi pieteicis kā mākslinieks, kurš rada grafikas darbus, dizaina priekšmetus, pat apģērba līniju. Viņš atklājis izstādi “Nebijis gadījums”, kuru aplūkot iespējams Limbažos.

Interese par mākslu Igo radusies jau bērnībā, kad zīmējis kopā ar mammu, taču šī nodarbe atlikta malā, lai dotu priekšroku mūzikai. Grafiķes Neles Zirnītes uzmanību pievērsis Igo izdotās un ilustrētās dzejoļu, stāstu un poēmu grāmatas, tādēļ viņa māksliniekam ieteica mākslai pievērsties nopietnāk.

Igo stāsta, ka mēdz strādāt pat desmit stundas dienā, piebilstot, ka ir darbi, kas aizņem pus gadu, lai izdarītu visas iecerētās detaļas. Viņš pauž, ka ideja par trauku dizainu radusies nejauši. Izdodot grāmatu ar savas grafikas attēlu uz vāka, mākslinieks izdomājis, ka zīmējums iederētos arī uz krūzītes.

Apmeklētāji atzīst, ka viņi apbrīno Igo daudzpusīgumu – viņš prot gan dziedāt, gan dzeju rakstīt, pat apgleznot šķīvjus un krūzes.

Igo ir piedalījies izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, kā Krievijā un Lietuvā. Jāpiebilst, ka šogad plānota izstāde arī Anglijā.

Apmeklējot izstādi, iespējams noskatīties arī videostāstu par Igo – par Bauskas novadā veidoto mūzikas un mākslas centru “Ceplis”, kā arī pērn uzcelto dabas koncertzāli “Vējturu nams”. Izstāde “Nebijis gadījums” būs apskatāma līdz pat februāra beigām.

Sižeta autori:
Aiga Vendeliņa-Ēķe
Emvats Mosakovskis
Vidzemes televīzija

 

Spread the love