Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai Valkas novada dome ierosinājusi ideju Valkas novadam pievienot Trikātas, Ēveles un Gaujienas pagastus. Šāds variants tiks īstenots, ja valdība neatbalstīs līdzšinējo ministrijas piedāvājumu Valkas novadu veidot no Valkas, Strenču, Rūjienas un Naukšēnu novadiem.

Vietējie iedzīvotāji ir sašutuši. Viņuprāt, šāds risinājums neveicinās teritoriju attīstību. Piebilstot, ka tas arī apgrūtinās saņemt būtiskus ikdienas pakalpojumus no valsts un medicīnas iestādēm, kurus šobrīd pagasta iedzīvotāji saņem tuvākajā pilsētā Valmierā. Būs jāveic garāki ceļa posmi, kas cilvēkiem, kuriem nav sava transporta, būs problemātiski.

Arī Ēveles pagastā uzrunātie iedzīvotāji Valkas novada piedāvāto alternatīvu uztver noraidoši. Ēvelieši ir pieraduši pie Valmieras, uzsverot, ka tur viss nepieciešamais jau atrodas, pietam, – ir izdevīgāks. Kā tiek piebilsts, arī satiksmes infrastruktūra uz Valmieras pusi ir daudz labāka, jo transports uz Valku iet tikai divas reizes nedēļā.

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis norāda, ka šis ir tikai priekšlikums. Gala lēmums par reformas iznākumu ir jāpieņem Saeimai. Viņš uzskata, ka sākotnējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas risinājums (kā veidot Valkas novadu) ir vispareizākais.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija sākusi skatīt otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus vienam no novadu reformas likumprojektiem. Jāpiebilst, ka Saeimas deputāti piedāvā ieviest otrā līmeņa pašvaldības – piecus aprinķus, kā arī atsevišķi izdalīt pierobežas novadus.

Sižeta autori:
Elīna Upīte
Mārtiņš Balka
Vidzemes televīzija

 

Spread the love