Pieņemts rīkojums par Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu reorganizāciju. To Veselības ministrija organizēs, lai nodrošinātu pakalpojumu sniegšanu nepieciešamajā apjomā, kā arī kvalitātē. Jāpiebilst, ka medicīnas darbinieku trūkums Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā traucē pilnvērtīgi strādāt.

Šobrīd Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca ir 355 pacienti, no kuriem daudziem nepieciešama ilgstoša psihiatriskā palīdzība. Lai gan Latvijā pieaugušo psihiatrijā tiek paredzēti 15 pacienti uz vienu psihiatru, ārstniecības iestādē ir tikai divi ārsti psihiatri. Vadība ir mēģinājusi piesaistīt jaunus ārstus, taču tas nav izdevies.

Nata Gaibišele, Aknīstes psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja, min, ka neviens psihiatrs nevēlas nākt strādāt uz Aknīsti, uzsverot, ka pilsēta ir tālu no apdzīvotām vietām un centriem. Viņa bilst, ka slimnīcā ir pacienti, kuri jāārstē visu mūžu, ne tikai īslaicīgi.

Slimnīcas vadība cer, ka, tā kā Daugavpilī ir vairāk cilvēkresursu un plašākas diagnostikas un ārstēšanas iespējas, pievienošanās situāciju uzlabos. Nata Gaibišele min, ka, ja tiks apvienotas slimnīcas, kopumā būšot apmēram 40 ārsti – nebūs tik liels darbinieku noslogojums.

Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas vadība nesniedz komentāru, jo uzskata, ka tā ir Veselības ministrijas kompetence. Veselības ministrijā uzsver, ka darbs turpināsies gan Aknīstē, gan Daugavpilī, tikai vēl nav līdz galam izstrādāts pacientu un arī medicīnas personāla plūsmas modelis.

Plānots, ka pacienti, kuriem nepieciešama ārstu psihiatru diennakts uzraudzība, būs koncentrēti Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, taču, kuriem nav nepieciešama – Aknīstes slimnīcā. Jāpiebilst, ka Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu apvienošana Veselības ministrijai ir jāpabeidz līdz šī gada 31.decembrim.

Sižeta autori:
Sandra Paegļkalne
Kaspars Daņiļevičs
Vidusdaugavas televīzija

 

Spread the love