Valsts vides dienests šī gada sākumā saņēma sūdzību. Nezināmas personas Liepājas Reģionālās slimnīcas (LRS) teritorijā uzlauzušas tur esošās bumbu patvertnes jeb bunkura durvis – atrasti 1400 kg dažāda veida nezināmas ķīmiskas vielas, no kurām daļa var būt kaitīga cilvēku veselībai.

Bunkurs pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados celts kā patvērums no iespējamās bombardēšanas. Slimnīcas pārstāvji stāsta, ka tas jau ilgi netiek izmantots, taču metāla durvis bieži uzlaužot iedzīvotāji, pēc sevis atstājot sadzīves atkritumus.

Indra Grase, LRS sabiedrisko attiecību speciāliste, skaidro, ka slimnīca nezināja, ka bunkurā ir vielas, jo tas nav bijis atvērts. Vērā ņems vides dienesta aizrādījumus – izvēdinās telpas, izvedīs visu, kas ir lieks, pēcāk atkārtoti aizmetinot durvis.

Jāpiebilst, ka daļu no vielām identificēt neesot iespējams, jo uz iepakojumiem neesot ne apraksta, ne brīdinājumu zīmes. Aptuveni 750 kilogrami bunkurā bijis nātrija acetāts jeb padomju laika pārtikas konservants un 300 kilogrami medicīnas instrumentu dezinfekcijas līdzekļa.

Valsts vides dienesta Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktors Ruslans Pečulis pauž viedokli par to, ka bunkurā atrastais nātrija acetāts esot nācis no padomju slimnīcas. Viņš uzsver, ka medicīnas instrumentu dezinfekcijas līdzeklis, visticamāk, gan nākot no slimnīcas.

Par atrastajām ķīmiskajām vielām izmeklēšana nav uzsākta ne no Liepājas reģionālās vides pārvaldes, ne pašvaldības policijas puses. Jāpiebilst, ka slimnīcai ir dots rīkojums par vielu savākšanu.

Liepājas Reģionālās vides pārvalde informē, ka Liepājā šādi gadījumi neesot bieža parādība. Pēdējo reizi veselībai bīstama ķīmiska viela – dzīvsudrabs – pilsētā tika atrasta 2017. gadā.

Sižeta autori:
Anna Jakšta
Elvijs Puķēvics
TV Kurzeme

 

Spread the love