Pagājušā gada nogalē Jēkabpilī tika pabeigta vairāku pilsētas ielu rekonstrukcija. Ņemot vērā ažiotāžu, kas pirms diviem gadiem bija par ceļa seguma kvalitāti Bebru ielas rajonā, ir veikti SIA “Ošukalna” atjaunotā asfalta kodolurbumi.

SIA “Ošukalns” 2018. gadā bija iesaistīts ažiotāžā par asfalta biezuma neprecizitāti – parādījās informācija, ka asfalta griezums esot uz pusi mazāks nekā paredzēts iepirkumā. Lai gan tie atbilda visiem nosacījumiem, Jēkabpils domes vadība paziņoja, ka, lai pārliecinātos par asfalta kvalitāti, tā paraugi tiks ņemti katru reizi.

Klātesot masu medijiem, pašvaldības pārstāvjiem un būvuzņēmējam SIA “Ošukalns”, pašvaldības iepirkumā uzvarējušais uzņēmums SIA “Ceļu eksperts” ņēma asfalta paraugus nesen atjaunotajās ielās Jēkabpilī.

Vietas, kur veikt urbumus, izvēlējās gan pašvaldības pārstāvji, gan masu mediji. Jāpiebilst, ka kopumā tika veikti seši urbumi – katrā no tiem ņēma divus asfalta paraugus. Ņemot vērā sākotnējos mērījumus, aizdomas par nepietiekamu asfalta biezumu ir par diviem ņemtajiem paraugiem, bet precīzākus rādījumus noteiks laboratorijā, kur plānots veikt virkni dažādu analīžu.

Lai rezultāti būtu objektīvi, asfalta paraugi jāņem pusmetru no malām un pusmetru no šuvēm, kā arī 20 centimetru attālumā no komunikācijām – tādi noteikumi ievēroti, kad no Jēkabpils asfalta ņēma paraugus. Tam noteiks porainību, kas raksturo sablīvējumu, kā arī, protams, izmērīs kārtu biezumus.

SIA “Ošukalns” ceļu būves nozares vadītājs novērtē pašvaldības vēlmi vērtēt kvalitāti objektos, taču cer, ka tā vērsīsies arī pret visiem citiem būvobjektiem pilsētā – ne tikai pret “Ošukalnu”.

Aivars Kraps, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs, min, ka sākotnēji ir jāsagaida rezultāti, tikai pēcāk saprotot, kas tieši asfalta kvalitātē nav kārtībā. Uzskata, ka tikai pēc tam lems, kā rīkoties, ja asfalts neatbildīs prasībām. Viņš uzsver, ka objektam ir piecu gadu garantija, tādēļ vēl pagaidām nevar teikt, kāda būs rīcība.

Laboratorijas analīzes un rezultātu apkopojums tiks veikts tuvāko divu nedēļu laikā. Jāpiebilst, ka pēc paraugu paņemšanas urbumu vietas tika aiztaisītas ciet.

Sižeta autori:
Sandra Paegļkalne
Kaspars Daņiļevičs
Vidusdaugavas televīzija

 

Spread the love