Foto: Ekrānšāviņš no filmas “24/7”

Šodien, 6.janvārī kanālā ReTV tika paredzēta producentes Ritas Brokas dokumentālās filmas “24/7” televīzijas pirmizrāde. Filmā minēts, ka ir uzsākts Latvijas Onkoloģijas centra likvidēšanas process. Pēc filmas reklāmas materiālu izvietošanas retv.lv mājaslapā, ar kanāla redakciju sazinājās SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” (RAKUS) un norādīja, ka filmā paustās ziņas par RAKUS aizskar RAKUS godu un cieņu, un var tikt diskreditēta valsts noteiktā veselības aprūpes sistēma. Kanāls ReTV ir pieņēmis lēmumu uz laiku atlikt filmas demonstrēšanu.

Ņemot vērā, ka producente jau pirms pārraides ReTV savu filmu ir publicējusi savā sociālā tīkla profilā, RAKUS norāda, ka ir konstatējis, ka filmā paustās ziņas nav patiesas.

ReTV savu programmu veido, ievērojot Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 24.panta prasības par darbības pamatnosacījumu izpildi, kurus tā iesniegusi Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei, lai saņemtu apraides atļauju. ReTV vienmēr atbalsta satura daudzveidīgu un vispusīgu faktu atspoguļojumu. Īpašu prasības ReTV programmas saturam uzliek arī sabiedriskais pasūtījums.

Šajā gadījumā ReTV ir tikai filmas pārraidītāji, ReTV nav tiesīgi iejaukties producentu darbībā. Šajā gadījumā producente ir atbildīga par to, lai filmā netiktu iekļauti reklāmas materiāli un/vai slēpti komerciāli paziņojumi, kā arī maldinoša un/vai aizliegta informācija. ReTV rīcībā nav tādu iespēju, lai nekavējoties vispusīgi noskaidrotu RAKUS iesniegumā minēto. Lai, demonstrējot filmu pirms neskaidrību novēršanas, neaizskartu trešo personu tiesības un intereses, kanāla ReTV redakcija ir pieņēmusi lēmumu uz laiku atlikt filmas demonstrēšanu, par to paziņojot ieinteresētajām pusēm – RAKUS un producentei, uzaicinot abas puses savstarpēji noskaidrot radušos situāciju un atrisināt iespējamās problēmas filmas sakarā.

Šovakar pulksten 22:00 kanāls ReTV demonstrēs Kārļa Lesiņa veidoto filmu par Donbasa separātistu pusē karojošajiem Latvijas iedzīvotājiem “Revolūcijas eksportētāji”.

 

Spread the love