Jau otro gadu Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu uzņēmēji īsteno projektus atbalsta programmā “Zīle”. Programmas mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos, informēja Valmieras Attīstības aģentūras Uzņēmējdarbības vides attīstības vadītāja Baiba Zvejniece.

“Zīles” atbalstu šogad saņēmis SIA “Valmieras TV” projekts “VTV studijas modernizācija”, kā ietvaros iegādāts “zaļais” ekrāns. Ar projekta īstenošanu iepazīstina uzņēmuma pārstāvji Ingemārs Vekteris un Elīna Leimane.

“Līdz projekta idejai nonācām apmācību ietvaros, viesojoties Lielbritānijas “BBC” un Vācijas “Deutsche Welle” studijās. Pasaules pieredze rāda, ka šobrīd televīzijas izvēlas jaunus fonu veidus, kas pazīstami kā “zaļās kastes” jeb “zaļās studijas”. Šādā studijā ar noteiktas tehnoloģijas palīdzību var imitēt jebkādu vizuālo efektu, kas nepieciešams konkrētajā brīdī. Tāpat mēs vairs neesam ierobežoti ar papildus uzstādījumiem, iekārtām, dekorācijām vai gaismām. Ar šādu aprīkojumu varam projicēt jebkādu attēlu, imitējot jebkādu vidi. Būtiski, ka projektā iegādāts zaļais fons ļauj veidot fona imitāciju tiešsaistē. Domājot ilgtermiņā šādas tehnoloģijas iegāde noteikti atmaksājas”, atzīst I.Vekteris.

“Esošā studija, kas mums jau ir divus gadus, neļauj tik brīvi variēt, toties ar jauno risinājumu tajās pašās telpās varēsim veidot ļoti plašu raidījumu klāstu. Pašlaik rūpīgi strādājam pie iekārtas tehnoloģiskās apguves, lai maksimāli efektīvi izmantotu to nākotnē”, papildina E. Leimane.

Šobrīd uzņēmums savu darbību īsteno divos virzienos – ReTV, kā nacionālais TV kanāls, un Vidzemes TV, kā reģionālā televīzija. Tāpat tiek īstenota sadarbība gan ar Latvijas Televīziju, nodrošinot reģionālo ziņu saturu, gan ar Vidzemes Augstskolas multimediju studiju programmu, gan arī Tartu pašvaldību Igaunijā.

“Ja nebūtu “Zīles” finansējuma, tad visticamāk mēs šo projektu neīstenotu arī tuvāko divu, trīs gadu laikā. Paralēli vēlamies īstenot arī citas idejas, tuvākajā laikā plānots pāriet uz HD apraidi, kas nozīmē diezgan lielas investīcijas jaunās iekārtās. Zaļās studijas iegāde jau ir solis tuvāk mūsu plānotajam”, uzsver I.Vekteris.

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros.

Spread the love