Ceturtdien Valmierā sākās Pasaules Latviešu Ekonomikas un Inovācijas Forums (PLEIF). Viens no tā mērķiem ir rast atbildi, ar kādu vienotu vēstījumu un tēlu nākotnē Latviju piedāvāt pasaulē, lai sekmīgi piesaistītu investorus un radītu atpazīstamību jau esošajiem uzņēmumiem. Pēcpusdienā apbalvojumus saņēma šī gada izcilākie Latvijas eksportētāji. Forums turpināsies arī šodien.

PLEIF norisinās jau sesto reizi. Šis notikums ir iespēja uzņēmējiem dibināt jaunus kontaktus, kā arī smelties iedvesmu un idejas nebijušu projektu īstenošanai. Jau otro reizi par tā norises vietu izvēlēta Valmiera.

Valmiera ir pazīstama ar savu pieeju uzņēmējdarbībai, reģionālajām izmaiņām, plašo bildi skatā par Latviju. Tāpēc tikai likumsakarīgi, ja lietas, kas saistās ar ekonomiku un inovācijām notiek pilsētā, kur tas jau tiek praktizēts.

Foruma ietvaros atbildes tiek meklētas uz vairākiem jautājumiem. Kā nākotnes izglītība var kļūt par Latvijas ekonomikas dzinējspēku, kā mūsu valstij piesaistīt jaunus talantus un kā tos noturēt šeit, ko par Latviju stāstīt darījumu partneriem citviet pasaulē un kāds ir mūsu valsts vienotais tēls. Kā uzsver mārketinga eksperts Andris Rubīns, Latvija aizvien nav atradusi savu īpašo stāstu, kas mūsu valsti darītu atšķirīgu no citām pasaulē.

Lai stāsts nezaudētu aktualitāti, ir tajā katru gadu jāliek jaunas sērijas, jaunas nodaļas, ir jārada jauni produkti. Ir jāpilnveido likumdošana, jārada apstākļi, lai šī tēma Latvijā uzplauktu, nevis otrādi.

Savukārt pēcpusdienā Eksporta izcilības forumā apbalvojumus saņēma desmit izcilākie Latvijas lielie eksportētāji, kā arī desmit uzlecošās eksporta zvaigznes. Inese Andersone, Eksporta atbalsta kustības “The Red Jackets” dibinātāja uzsver, konkurence šogad bijusi ļoti sīva. Lielo eksportētāju vidū izceļami tādi zīmoli, kā Catchbox, jeb mētājamais mikrofons, Dores mājas, kā arī Gamechanger Audio, kas ražo unikālas skaņu sistēmas. Viņi ir piestrādājuši gan pie lieliska produkta, gan pie piedāvājuma, gan pie zīmola un, kad paskatāmies to kopā, esam lepni, ka mums ir tādi lieliski uzņēmumi.

Andersone uzsver arī jaunie uzņēmumi pierādījuši, lai iekarotu pasaules tirgus, nepieciešama laba komanda un līdera dotības.

Piektdien PLEIF dalībniekiem būs iespēja tikties ar uzņēmējiem no dažādām pasaules valstīm un dalīties pieredzē, kā attīstīt biznesu ārvalstīs. To iespējams vērot arī tiešraidē.

Sižeta autori:
Laura Jansone
Reinis Žagariņš
Vidzemes TV

 

Spread the love