Ik gadu Latvijā vairāki simti mazuļu piedzimts priekšlaicīgi, un par viņu dzīvību ārstniecības iestādēs cīnās mediķi. Bet nu jau astoņus gadus savu atbalstu sniedz biedrība “Sirds siltuma darbnīca”, sarūpējot siltas zeķītes, cepurītes un dažādus citus adījumus. Sagaidot priekšlaicīgi dzimušo bērniņu dienu, čaklākās adītājs pulcējās Smiltenē. Rokdarbnieces glīti sapakoja darinājumus, kuri vēl pirms Ziemassvētkiem nonāks vairākas Latvijas slimnīcās.

Biedrība “Sirds siltuma darbnīca” arī šogad saņēmusi rokdarbnieču sūtījumus no visiem Latvijas novadiem un pat no Īrijas, Anglijas, Nīderlandes un Vācijas. Katras kastes atvēršana ir emocionāls pārdzīvojums, jo ikviens atsūtītais darbiņš ir radīts ar mīlestību un labām domām par priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem.

Ar katru gadu rokdarbnieču skaits pieaug, dažādus darinājumus biedrībai nogādā uzņēmumi un pēdējos gados arī aizvien vairāk skolu audzēknes. Sirds siltuma darbnīca lepojas ar visdažādākajiem darinājumiem, ne tikai adījumiem, bet arī izšūtām sedziņām un spilventiņiem, kas noderēs ne tikai priekšlaikus dzimušajiem bērniņiem, bet arī mazuļiem, kas nonākuši intensīvās terapijas nodaļā.

Rokdarbu saiņošanā piedalās arī Sirds siltuma darbnīcas meiteņu atvases. Matīss šo darbiņu veicis jau kopš 2 gadu vecuma un šogad šajā procesā iesaistījis arī savus klases biedrus. Savukārt Ronalds rūpīgi uzrauga saiņošanas procesu, viņš zina kāda izmēra maisiņos katrs darinājums jāievieto un kā tie jānoformē.

Iesūtītās zeķītes, cepurītes un sedziņas saiņot ieradušās arī kundzes no Gulbenes novada Beļavas pagasta. Rokdarbu kopa “Dzīpariņš” šeit otro gadu darina dažādas mīļlietiņas mazuļiem slimnīcā.

Sarūpētie adījumu un izšūtās sedziņas vēl līdz Ziemassvētkiem ceļos pie mazuļiem dažādās Latvijas ārstniecības iestādēs, tai skaitā uz Vidzemes slimnīcu. Šeit jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā meitenes no Sirds siltuma darbnīcas ikreiz ir mīļi gaidītas.

Nereti, mazuļu mammas, kuru bērniņi saņēmuši “Sirds siltuma darbnīcas” darinājumus pašas iedvesmojas un pievēršas adīšanai, ar īpašu rūpību un mīļumu radot zeķītes un citus darinājumus mazuļiem slimnīcā.

Sižeta autori:
Laura Jansone
Reinis Žagariņš
Vidzemes TV

#Labākai ikdienai

Spread the love