Nenosodīt, censties izprast, priecāties par katru dzīvību, kas glābta. Tā ir BabyBox jeb glābējsilītes pamatnostādne, izveidojot astoņas glābējsilītes visā Latvijā. Kā uzsver Madonas mediķi, kuri no Glābējsilītes septiņu gadu laikā izņēmuši četrus bērniņus, labāk lai pastāv iespēja no bērniņa atteikties, nevis atrast to atkritumos vai mežā noraktu.

Šogad aprit 10 gadi, kopš šī projekta idejas realizēšanās Latvijā. Pirmā glābējsilīte tika atvērta Rīgā, pagaidām pēdējā – 2014.gadā, Jelgavā. Nupat, valsts svētku laikā, BabyBox iniciatores Laura Zvirbule un Edīte Kaņepāja-Vanaga saņēma Madonas novada pašvaldības pateicību par iniciatīvu Glābējsilīšu tīkla izveidē Latvijā un atbalstu Glābējsilītes izveidē Madonā.

Ik gadu visā Latvijas teritorijā izvietotajās astoņās glābējsilītēs tiek ievietoti vidēji pieci bērni, kuri ir no stundas līdz apmēram mēnesim veci. Madonas glābējsilītē, kas izveidota 2012.gadā ar Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu, pa šiem gadiem ievietoti četri bērniņi, bet kopumā Latvijā caur šo glābējsilīšu tīklu, nu jau varētu teikt ir izglābtas dzīvības 47 bērniem.

Jāpiebilst, ka glābējsilītes ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa, tomēr ir vairāki mēneši, kad var pārdomāt un bērnu atgūt. Pašlaik glābējsilītes ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā.

Sižeta autori:
Sandra Zariņa
Vidzemes TV

Foto:
Agris Veckalniņš

 

Spread the love