Uzņēmums “Daugavpils satiksme” ir saņēmis septiņus no astoņiem jauniem zemgrīdas tramvaju vagoniem, ko tam piegādāja lietuviešu kompānija “Railvec”, kas pērnajā gadā noslēdza ar uzņēmumu teju 5 miljonu vērtu līgumu par tramvaju piegādi. Tramvaju piegādes termiņš ir beidzies jau šī gada jūlijā, taču joprojām nav saņemts pēdējais no vagoniem. Krievijā ražotie tramvaji pilsētas ielās pagaidām nekursē, jo notiek to pārbaude atbilstībai Eiropas Savienības standartiem.

80% no tramvaja vagona komplektējošām detaļām ir ražotas Eiropā, izņemot elektronisko aprīkojumu, tas ir ražots Krievijā, – stāsta uzņēmuma “Daugavpils satiksme” ritoša sastāva dienesta vadītājs Vjačeslavs Guļšins, izrādot vienu no septiņiem jaunajiem zemgrīdas tramvajiem. Sešiem no tiem jau ir paveiktas visas nepieciešamās pārbaudes, tostarp 250 kilometru testa brauciens:

“Septītais vagons joprojām ir iesaiņots, mēs gaidām rūpnīcas pārstāvi, lai varētu to izsaiņot, pabaudīt tehnisko dokumentāciju, numuru atbilstību, un tad veiksim ar to testa braucienu. Eiropā šādi tramvaji ar viena līmeņa grīdu netiek ražoti, pat čehu vagonos ir pakāpieni, kas nav droši.”

Jaunie tramvaji ir gatavi ekspluatācijai, taču pagaidām pilsētas maršrutos tie nekursē. Viens no iemesliem – tramvaju izcelsme, tie ir ražoti Tveras vagonbūves rūpnīca Krievijā un atbilst Krievijas valsts standartiem. Lai izmantotu tramvajus Latvijas teritorijā, tiem jābūt atzītiem par atbilstošiem Eiropas Savienības standartiem.

Astoņus “City star” modeļa tramvajus, saskaņā līgumu, “Daugavpils satiksmei” bija jāsaņem līdz šī gada jūlijam, taču uzņēmums “Railvec” joprojām nav piegādājis pēdējo no vagoniem. Par līgumā noteikto termiņu neievērošanu piegādātajām tiks piemērotas soda sankcijas.

Tramvaju vagonu iegāde uzņēmumā ‘’Daugavpils satiksme’’ tika īstenota projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā” gaitā. Projekts ietver arī vērienīgus tramvaju sliežu ceļu infrastruktūras pārbūves darbus, kas pašlaik norit vairākos pilsētas rajonos. Pēc dokumentācijas saskaņošanas, jaunie tramvaji sāks kursēt 2.maršuta līnijā, kur remontdarbi jau ir pilnībā pabeigti.

Sižeta autori:
Svetlana Dudarenoka
Andrejs Mažāns
LRT

 

Spread the love