Lai videoierakstā notvertu Karostas cietuma spoku – Balto dāmu, šonedēļ Liepājā ieradusies spoku mednieku komanda no Zviedrijas, kas kopā ar starptautisku kompāniju “ITV Studios Sweden” veidos raidījumu par šo vietu. To, ka Karostas cietums ir viena no rēgu apsēstākajām ēkām pasaulē, pirms 10 gadiem jau atzina spoku mednieki no ASV, un arī cietumā strādājošie stāsta, ka regulāri saskaras ar dažādām neizskaidrojamām parādībām.

20. gadsimta sākumā celtā Karostas cietuma ēka līdz pat 1997. gadam kalpoja kā militārpersonu sodu izciešanas vieta. To, ka ēkā spokojas, sabiedrība uzzināja laikā, kad cietums tika atvērts tūristiem. Leģenda vēsta, ka šeit 1944. gadā ieslodzīts un nošauts kāds vācu armijas dezertieris, kura līgava pēc tam iekļuvusi cietumā un pakārusies. Tagad viņas rēgs šeit staigājot, cērtot kameru durvis, sasitot spuldzes un vēl dažādos veidos biedē cietuma darbiniekus un apmeklētājus.

Kā stāsta organizācijas “Karostas glābšanas biedrība” vadītāja Monta Krafte: “Mūsu gidu stāstījumā nav iekļauts stāsts par spoku. Ja cilvēki jautā, atbildam, bet tas nav tas, ko sevišķi reklamējam. Neraugoties uz to, ir cilvēki, kas atbrauc tāpēc, ka grib kaut kādus piedzīvojumus ar spokiem.”

Spoku mednieki no Zviedrijas cietumā uzturējās pāris naktis, uzklausot gan spokošanās aculiecinieku stāstus, gan paši ar ekstrasensa, sešu videokameru un vēl dažnedažāda aprīkojuma palīdzību mēģinot noķert cietuma spoku – Balto dāmu.

Spoku mednieki savu darbu salīdzina ar makšķerēšanu – ir dienas, kad ķeroties, ir, kad nē. Tomēr par to, ka Karostas cietums ir apsēsta vieta, zviedri ir absolūti pārliecināti. Ekstrasenss no Zviedrijas Andreas Osterlunds ir pārliecināts, ka cietumā ir pat vairāki spoki: “Grūti pateikt, cik garu ir šajā ēkā. Es kontaktējos ar desmit spokiem. Šai ēkai ir tumša vēsture, tāpēc tas mani nepārsteidz.”

Zviedru filmētais spoku stāsts Karostā skatītājiem internetā būšot pieejams jau šī gada nogalē, savukārt Karostas cietuma darbinieki paredz, ka pēc tā interese par Balto dāmu tikai pieaugs un tā uz cietumu varētu atvilināt vēl nevienu vien spoku mednieku.

Sižeta autori:
Inese Ķestere
Aigars Brečs
TV Kurzeme

 

Spread the love