Vienu dienu bez ārsta vakar nācās iztikt arī jelgavniekiem. Protesta akcijā pie Saeimas piedalījās četrdesmit Jelgavas slimnīcas darbinieku. Slēgtas bija arī vairākas ģimenes ārstu prakses. Vairums iedzīvotāju par akciju bija informēti un mediķus atbalstīja, jo citādi varot pienākt diena, kad ārsts nebūs pieejams krietni ilgāku laiku.

Jelgavas pilsētas slimnīcas operāciju blokā piketa dienā ir krietni klusāks nekā ierasts. Uz piketu no slimnīcas devušies četrdesmit medicīnas darbinieki, pārsvarā gan tie, kuriem šodien ir brīvdiena pēc grafika.

Jelgavas slimnīcas virsārste Solveiga Ābola gan stāsta, ka neatliekamā palīdzība tiek sniegta arī piketa dienā. “Tikko iestājās slimniece ar kuņģa perforāciju. Pašreiz tiek gatavota operācijai, bet plānveida operācijas visas šodien esam atlikuši.”

Operācijas bloka darbinieces, lai gan nedevās pie Saeimas, ideju par piketu atbalsta, jo arī viņām apnicis cīnīties ar mūžīgajām naudas problēmām un strādāt līdz spēku izsīkumam. Jelgavas pilsētas slimnīcas operācijas nodaļas virsmāsa Marta Gruško pat stāsta, ka strādā katru dienu, tādēļ nevar nespēj uzņemties vēl kādu darbu, lai nopelnītu vairāk, bet kolēģi gan apvienojot vairākus darbus, lai tikai izdzīvotu.
Arī uzņemšanas nodaļā piketa dienā tiek apkalpoti tikai akūtie pacienti. Nestrādā arī speciālisti ambulatorajā nodaļā. Iedzīvotāji gan lielākoties esot informēti, un rīta pusē dakteru palīdzību meklējuši vien seši cilvēki.

Protesta akcijā piedalījās arī vairākas ģimenes ārstu prakses. Piketa dēļ bija slēgts arī Staļģenes doktorāts. Dakteris Dzalbs jau kopš iepriekšējās dienas esot kursos, un nestrādā arī māsiņas. Staļģenieki gan mediķu protestus atbalsta, jo citādi bez medicīniskā personāla varot nākties iztikt ne tikai vienu dienu.

Ja mediķi netiks sadzirdēti, protesti turpināšoties. Jau no piektdienas pie ārstniecības iestādēm plānota akcija “Nolaid karogu, iededz sveci”.

Sižeta autori:
Sandra Leitāne
Andris Pāns
Zemgales reģionālā televīzija

 

Spread the love