Kā rīkoties situācijās, kad atrodi kāda cita cilvēka atstātu mantu? Ko darīt un kur vērsties brīžos, kad sabiedriskajā transportā esi aizmirsis somu vai lietussargu. Latvijā Civillikumā ir noteikts, ka mantas atradējam ir jānodod atpakaļ atrastā lieta tās īpašniekam vai nozaudētājam. Izrādās, tās piesavināšanās gadījumā var iestāties kriminālatbildība.

Valsts Policija skaidro, ka ir izstrādāta konkrēta kārtība, kā jārīkojas atrastas mantas gadījumā. Sākotnēji atradējs vēršas kādā no policijas iecirkņiem, manta tiek reģistrēta, pēc tam novietota glabāšanā, savukārt informācija, kā arī attēls par atrasto lietu tiek publicēta policijas mājas lapā www.vp.gov.lv.

Ja sešu mēnešu laikā mantas īpašnieks nav pieteicies, lai saņemtu savu mantu atpakaļ, tad policija izsūta paziņojumu mantu atradējiem par tā tiesībām šo mantu iegūt savā īpašumā. Ja arī mantu atradējs nav pieteicies mantu iegūt savā īpašumā, tad policija nosūta to realizēšanai Valsts ieņēmuma dienestam.

Arī sastaptie iedzīvotāji apgalvo, ka bieži nokļuvuši situācijā, kad gadījies kaut ko nozaudēt, īpaši sabiedriskajā transportā. Ne visiem šī pieredze ir pozitīvi beigusies. Prakse rāda, ka daudzi iedzīvotāji vai uzņēmumi paši saviem spēkiem mēģina atrast mantu īpašniekus ar sociālo tīklu palīdzību.

Valsts policija skaidro, ka Ventspils iecirknī laika posmā no 2018. gada 1. janvāra līdz šim brīdim oficiāli ir reģistrēti deviņi gadījumi par pasažieru aizmirstām mantām sabiedriskajā transportā.

Sižeta autori:
Zane Rutule
Undīne Celitāne
Kurzemes TV

#Labākai ikdienai

 

Spread the love