Oktobrī sociālajos medijos plašu rezonansi izraisīja kādas cēsnieces ieraksts, ka rīta agrumā gājēju pāreju pār dzelzceļu aizšķērsojis kravas vilciena sastāvs. Lai paspētu uz pasažieru vilcienu, cilvēki sliedes šķērsojuši tam neatļautā vietā. Pasažieri komentāros dalījās, ka līdzīgas situācijas, kad preču vilcieni aizšķērso gājēju pārejas, raksturīgas arī citās dzelzceļa stacijās Latvijā.

Gājēju pāreja iepretim Cēsu dzelzceļa stacijai daudziem cēsniekiem ir ērtākais un ātrākais veids, kā nokļūt gan pilsētas centrā, gan arī uz vilcienu vai autobusu. Līdz ar Stacijas ēkas rekonstrukciju, tā labiekārtota un ikdienā ļaudis to šķērso bieži. Tāpēc nepatīkams bijis to cilvēku pārsteigums kādā rīta agrumā, kuri steidzās uz vilcienu, taču sliedes aizšķērsojis garais kravas vilciens. Cēsniece Zane Eniņa, atzīst tā nenotiek bieži, līdz ar to rīta agrumā šādi apstākļi rada nepatīkamu stresu:

“Ja tā būtu ierasta parādība, ar ko jārēķinās, tad es te nenāktu, bet ietu apkārt. Ir bijis tā, ka tos vagonus acu priekšā atvieno un izveido to šķirbu, pa kuru var staigāt, bet dažreiz tā nav.”

Lai agri no rīta paspētu uz vilcienu, gan Zane, gan arī citi cēsnieki steigušies apiet garo kravas vilciena sastāvu un sliedes šķērsot neatļautā vietā. Nākamā gājēju pāreja atrodas vismaz puskilometra attālumā un, lai līdz tai nokļūtu, nākas mērot garu apkārtceļu. “Lai apietu apkārt, nepieciešamas vismaz 20 minūtes, un nav tā, ka es atskrienu pēdējā brīdī. Pēdējā reizē, kad tā notika, man bija līdz vilciena atiešanai deviņas minūtes. Es eju uz darbu, lai samaksātu nodokļus, par ko uzturēt valsts uzņēmumus, tai skaitā Latvijas dzelzceļu, bet man liek fiziskus šķēršļus,” atzīst cēsniece.

Latvijas dzelzceļa pārstāve Ella Pētermane skaidro, ka kravas vilcieni dzelzceļa stacijās mēdz izmantot paralēlos sliežu ceļus, lai tur veiktu manevru darbus ar vilcienu sastāviem, piemēram, atkabinātu vagonus un šis process var būt laikietilpīgs. Tomēr kravas vilcienu darbinieki šos manevrus cenšoties veikt pēc iespējas ātrāk, lai gājēju pārejas neaizšķērsotu ilgāk par 10 minūtēm.

Sociālo mediju lietotāji komentāros dalās, ka līdzīgas situācijas novērojamas arī citās Latvijas stacijās. Iedzīvotāji pamanījuši, ka garie kravas vilcienu sastāvi aizšķērsojot gājēju pārejas arī Brasas, Dobeles, Skrīveru, Jelgavas un Siguldas stacijās.

Sižeta autori:
Laura Jansone
Reinis Žagariņš
Vidzemes TV

#Labākai ikdienai

 

Spread the love